Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

POWIĄZANE: Czy Twoje problemy z trawieniem mogą być objawem COVID-19?

blog 29 Ocak 2020

POWIĄZANE: Czy Twoje problemy z trawieniem mogą być objawem COVID-19?

13. A co z otwieranymi ponownie firmami, takimi jak siłownie, salony fryzjerskie i sklepy detaliczne — czy jest to bezpieczne, jeśli podejmę środki ostrożności, czy też powinienem unikać tych miejsc jako osoba z astmą?

Po raz kolejny zależy to od tego, jakie środki ostrożności podejmują te zakłady. Łatwo jest się rozejrzeć i sprawdzić, czy pracownicy i klienci noszą maski, dystans społeczny i czy miejsca ograniczają liczbę osób wpuszczanych w danym momencie.

„Dość łatwo jest stwierdzić, czy poważnie traktują ochronę klientów, czy po prostu deklarują deklaracje stanowe” – mówi Meadows.

Spośród tych wszystkich rzeczy sprzedaż detaliczna może być mniej ryzykowna, ponieważ łatwo jest nosić maskę i obserwować, czego się dotyka, dodaje Meadows. W przypadku czegoś takiego jak wycieczka do salonu, umówienie się na pierwszą lub ostatnią wizytę w dniu, w którym jest mniej osób, może pomóc zmniejszyć ryzyko.

Jeśli obawiasz się, jakie czynności są dla Ciebie bezpieczne, ponieważ biznes i inne przestrzenie publiczne są ponownie otwarte, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym astmę, aby uzyskać indywidualne zalecenia, które są najlepsze dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje miejsce zamieszkania i stan zdrowia.

POWIĄZANE: Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa COVID-19 dla biur, restauracji i salonów fryzjerskich

14. Czy teraz jest bezpiecznie latać lub podróżować? A jeśli muszę, jakie środki ostrożności powinienem podjąć?

Podróżuj tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, i noś maskę z osłoną twarzy, jeśli tak, radzi Meadows. Opóźnij wycieczki rekreacyjne.

W miarę możliwości należy unikać latania. Meadows dodaje, że jeśli musisz latać, noś maskę i noś ją przez cały lot oraz miej dobry zapas środków do dezynfekcji rąk do częstego stosowania.

Sprawdź również zasady dotyczące miejsc w liniach lotniczych, ponieważ wiele linii lotniczych ogranicza obecnie sprzedaż biletów, aby utrzymać pasażerów w bezpiecznej odległości od siebie. Jeśli możesz wybrać swoje miejsce, wybierz okno, ponieważ minimalizuje to kontakt z pasażerami przechodzącymi w górę i w dół w przejściu podczas lotu, mówi Meadows.

POWIĄZANE: Czy podróżowanie tego lata jest bezpieczne?

Z dodatkowym raportowaniem przez Lisę Rapaport.

Zapisz się do naszego biuletynu o aktualizacjach koronawirusa!

Najnowsze informacje na temat koronawirusa

Czy przytulanie się w częściowo zaszczepionym świecie jest bezpieczne?

Może nie przytuliłeś swoich rodziców lub dziadków od ponad roku. Czy można bezpiecznie wejść w ucisk, jeśli wszyscy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. . .

Autor Becky Upham 28 kwietnia 2021

Pandemia zaostrza problemy ze zdrowiem psychicznym u Amerykanów pozbawionych dostępu do żywności

Liczba gospodarstw domowych zmagających się z niedoborem żywności spadła w Stanach Zjednoczonych, ale podczas pandemii powróciła do poziomów Wielkiej Recesji. . .

By Zachary Smith 26 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: uwaga kupujących: zwalczanie oszustw związanych ze szczepionką COVID-19

Szczepionki są bezpłatne w Stanach Zjednoczonych, ale to nie powstrzymuje złych aktorów przed próbami przekonania cię, że jest inaczej.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: czy kobiety doświadczają COVID-19 i szczepionek inaczej niż mężczyźni?

Kobiety zostały szczególnie mocno dotknięte samym wirusem i skutkami ubocznymi szczepionek.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: Zrozumienie przyczyn wahania się przed szczepionką COVID-19

Dlaczego niektórzy ludzie niechętnie zakasują rękawy i co jest złego w chęci uzyskania pełnej informacji?

Autor: Serena Marshall21 kwietnia 2021

Badanie pokazuje, że niektóre witaminy i suplementy są powiązane ze zmniejszonym ryzykiem COVID-19 u kobiet

Nie wybiegaj jeszcze do apteki, aby zaopatrzyć się w zapasy — dane z ankiety są dalekie od rozstrzygających, mówi zespół badawczy.

By Carmen Chai20 kwietnia 2021

Zaszczepione przeciwko COVID-19, ale nadal niespokojne? Nie jesteś sam

Czy czujesz się na krawędzi, nawet po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19? Eksperci twierdzą, że to naturalne. Oto dlaczego — i co z tym zrobić.

Autor: Kaitlin Sullivan 16 kwietnia 2021

Dlaczego kobiety z pokolenia X nie spały dobrze podczas pandemii

Gen Xer Ada Calhoun napisał książkę o tym, dlaczego wiele kobiet takich jak ona ma tendencję do przeżywania wyjątkowego kryzysu wieku średniego. Potem ogólnoświatowy hit pandemii. Oto jej podejście. . .

Przez Abby Ellin 9 kwietnia 2021

Czy COVID-19 jest powodem, dla którego tracisz włosy?

Jeśli okaże się, że zrzucasz kosmyki, przyczyną może być stres związany z COVID.

Jessica Migala 30 marca 2021 r.

Śledź szczepionkę: czy system bezpieczeństwa szczepionek COVID do śledzenia skutków ubocznych działa?

Agencje zdrowia nadal monitorują bezpieczeństwo szczepionek, ale kiedy ich dane będą dostępne publicznie?

Autor: Serena Marshall 29 marca 2021 Zobacz wszystko

Od profilaktyki po leczenie, wciąż rozprzestrzeniają się nieuzasadnione twierdzenia dotyczące nowego koronawirusa. George Peters/iStockPolecane

W pudełku: COVID-19 i zdrowie psychiczne

Ucz się więcej

Ponieważ nowy koronawirus nadal sieje spustoszenie na całym świecie, powodując bezprecedensowy kryzys zdrowia publicznego, eksperci ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem: szybkim rozprzestrzenianiem się dezinformacji.

Przy szczytowych przypadkach w USA w wielu częściach kraju organizacje weryfikujące fakty znajdują ogromną liczbę fałszów na temat pandemii w polityce, organizacjach informacyjnych i mediach społecznościowych, podczas gdy psychologowie próbują zrozumieć, dlaczego ludzie są skłonni dzielić się nieścisłościami. według badania opublikowanego 17 marca w PsyArXiv PrePrints.

„Potrzebujemy szczepionki przeciwko dezinformacji” – powiedział dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy programu kryzysowego w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), podczas briefingu na temat wybuchu w lutym.

Nie jest w tej opinii osamotniony. 31 marca naukowcy opublikowali artykuł w Annals of Internal Medicine, w którym wyrażali zaniepokojenie wprowadzającymi w błąd informacjami dotyczącymi stosowania hydroksychlorochiny i chlorochiny jako potencjalnych metod leczenia COVID-19. Autorzy artykułu byli szczególnie zaniepokojeni śmiercią mężczyzny, który pił środek do czyszczenia akwarium z powodu zawartości chlorochiny, o czym donosi CNN 25 marca.

Everyday Health rozmawiało z ekspertami medycznymi na temat najczęstszych nieporozumień, półprawd, teorii spiskowych i mitów na temat koronawirusa, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób wirus się rozprzestrzenia i jakie środki zapobiegawcze mogą podjąć ludzie, aby uniknąć infekcji.

POWIĄZANE: Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Błędne przekonanie 1: Noszenie maski na twarz ochroni Cię przed infekcją

Odkąd w Stanach Zjednoczonych zaczęły się pierwsze epidemie, używanie masek na twarz przez ogół społeczeństwa jest tematem bardzo dyskutowanym i głęboko zagmatwanym.

Po początkowym stwierdzeniu, że tylko lekarze muszą nosić maseczki na twarz, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wydało opinię zwrotną i zaktualizowało swoje stanowisko, doradzając wszystkim noszenie zakryć twarzy z tkaniny w miejscach publicznych, gdzie inne środki dystansowania społecznego są trudne do utrzymania, np. w sklepach spożywczych czy aptekach. Według CDC, szczególnie ważne jest, aby nosić osłony twarzy z tkaniny w przypadku gorących punktów koronawirusa.

Ale celem masek nie jest zapobieganie zarażeniu zdrowych ludzi koronawirusem: tylko maski na twarz klasy medycznej (modele N95 lub N100, które powinny być zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia i innych osób udzielających pierwszej pomocy medycznej) mogą odfiltrować wystarczająco wysoki procent cząstek wirusowych unoszących się w powietrzu, mówi dr Bruce Y. Lee, profesor polityki zdrowotnej w CUNY School of Public Health w Nowym Jorku i założyciel Public Health Informatics Computational Operations Research (PHICOR).

Główną zaletą tekstylnych pokryć twarzy dla ogółu społeczeństwa jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa przez osoby, które są już zarażone, przez kropelki z nosa i ust. Ludzie mogą przenosić koronawirusa nawet wtedy, gdy są bezobjawowi, a aż 25 procent osób z koronawirusem nie wykazuje oznak infekcji, powiedział dyrektor CDC, Robert Redfield, w wywiadzie dla telewizji NPR 30 marca.

CDC zaleca rutynowe mycie pokryć twarzy z tkaniny. Dr Lee sugeruje również, abyś:

Umyj ręce mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu przed i po nałożeniu maski. Upewnij się, że maska ​​jest dobrze dopasowana (zarost na twarzy może temu przeszkadzać). Unikaj dotykania maski podczas noszenia, nawet jeśli może to być niewygodne.

POWIĄZANE: Superrozsiewacze: czy możesz nieświadomie zainfekować setki lub tysiące osób koronawirusem?

Błędne przekonanie 2: wirus powstał w laboratorium, a technologia 5G go rozprzestrzenia

Wraz z rozpędzaniem się wirusa na całym świecie pojawiły się teorie spiskowe dotyczące jego pochodzenia.

Według sondażu Pew Research Center opublikowanego 8 kwietnia około 3 na 10 Amerykanów uważa, że ​​COVID-19 został stworzony przez ludzi w laboratorium.

Coraz popularniejsze są również twierdzenia, że ​​fale radiowe z sieci komórkowych 5G (technologie komunikacyjne piątej generacji) zwiększają wskaźniki infekcji poprzez tłumienie układu odpornościowego ludzi – pomimo rozprzestrzeniania się COVID-19 w wielu krajach, które nie mają 5G, według WHO.

Zgodnie z artykułem w CNET, pomysł ten skłonił podpalaczy w Anglii do ataku na maszty 5G, donosi BBC, i spowodował, że duże firmy technologiczne zakazały reklam i postów społecznościowych łączących pandemię z szybkimi sieciami.

Ale badanie opublikowane w czasopiśmie Nature Medicine 17 marca potwierdziło poprzez analizę genetyczną, że SARS-CoV-2 (oficjalna nazwa koronawirusa wywołującego COVID-19) nie został stworzony przez człowieka i w rzeczywistości pochodzi od zwierząt.

Według CDC koronawirusy to duża rodzina wirusów, które są powszechne u wielu różnych gatunków, w tym wielbłądów, bydła, ideal slim apteka cena kotów i nietoperzy. Wirus SARS-CoV-2 jest betakoronawirusem, takim jak MERS-CoV (wirus odpowiedzialny za chorobę MERS) i SARS-CoV (wirus odpowiedzialny za chorobę SARS) — a wszystkie trzy z tych wirusów pochodzą od nietoperzy.

POWIĄZANE: Alergie czy COVID-19? Oto jak odróżnić

Błędne przekonanie 3: Produkty importowane z Chin mogą Cię zarazić

Pochodzenie koronawirusa w Wuhan w Chinach spowodowało błędne przekonanie, że chiński import może przenosić wirusa. Co więcej, dr Lee donosi, że podczas publicznej sesji informacyjnej w Nowym Jorku na początku lutego jeden z widzów zapytał: „Czy spożywanie chińskiego jedzenia jest bezpieczne?”.

Chociaż wirus może przetrwać przez krótki czas na niektórych powierzchniach, według CDC jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniał się z produktów lub opakowań wysyłanych w ciągu dni lub tygodni w temperaturze otoczenia. Obecnie nie ma dowodów na przenoszenie COVID-19 z importowanych towarów i nie było żadnych przypadków choroby w Stanach Zjednoczonych związanych z importowanymi towarami.

W wywiadzie 26 marca z Trevorem Noah z The Daily Show, dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, poradził widzom, aby nie martwili się zarażeniem koronawirusem z produktów wytwarzanych w Chinach.

„Nie sądzę, abyśmy mieli kompletną obsesję na punkcie nadchodzących paczek” – powiedział dr Fauci.

Błędne przekonanie 4: Jeśli możesz wstrzymać oddech na 10 sekund, nie masz koronawirusa

Według WHO to stwierdzenie jest fałszywe. Nie możesz potwierdzić, że masz koronawirusa za pomocą tego ćwiczenia oddechowego, które może być nawet potencjalnie niebezpieczne.

Informacje o objawach COVID-19 zmieniły się od początku epidemii, ale najczęstszymi objawami infekcji są suchy kaszel, zmęczenie i gorączka.

Jeśli uważasz, że byłeś narażony na koronawirusa i masz objawy, najlepiej jest zadzwonić do swojego lekarza, mówi CDC, który oferuje również narzędzie do samodzielnego sprawdzania koronawirusa.

POWIĄZANE: Czy Twoje problemy z trawieniem mogą być objawem COVID-19?

Błędne przekonanie 5: Ibuprofen może pogorszyć objawy koronawirusa

W połowie marca francuski minister zdrowia napisał na Twitterze, że osoby zarażone nowym koronawirusem powinny powstrzymać się od stosowania ibuprofenu (Advil, Motrin) lub aspiryny w leczeniu objawów w obawie przed pogorszeniem się choroby.

Jednak według WHO nie ma obecnie dowodów na poparcie tego twierdzenia.

P: Czy #ibuprofen może pogorszyć chorobę u osób z #COVID19? O: W oparciu o obecnie dostępne informacje, WHO nie zaleca stosowania ibuprofenu. fotka. świergot. com/n39DFt2amF

— Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) (@WHO) 18 marca 2020 r.

POWIĄZANE: Koronawirus i leki na receptę: czy należy zaopatrzyć się w zapasy?

Błędne przekonanie 6: Gdy wyzdrowiejesz z COVID-19, nie możesz go ponownie odzyskać

Według doktora medycyny Amesha Adalji, starszego naukowca w Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johnsa Hopkinsa w Baltimore, jest to nadal otwarte pytanie. Wskazuje na przypadki obejmujące kilka osób, które wyzdrowiały z choroby, ale potem rozwinął drugi, łagodny przypadek.

Chociaż naukowcy nie mają ostatecznych odpowiedzi, jedno jest pewne: ludzie muszą rozwijać „pamięć immunologiczną”, aby zachować zdrowie.

W tej chwili wygląda na to, że większość osób, które miały COVID-19, prawdopodobnie nie otrzyma go ponownie w krótkim okresie, ale „nie wiemy, że na 100 procent jest to pewne, ponieważ nie przeprowadziliśmy badania, aby zobacz nowe wyzwania, aby sprawdzić, czy wszyscy są chronieni” – powiedział Fauci w The Daily Show.

Aby lepiej zrozumieć ryzyko reinfekcji i odporność populacji, FDA przyznała awaryjne zezwolenie Mount Sinai Laboratory w Nowym Jorku w celu zidentyfikowania przeciwciał przeciwko wirusowi, zgodnie z przeglądem literatury UpToDate dotyczącym COVID-19, ostatnia aktualizacja 17 kwietnia 2020 r.

POWIĄZANE: Jak Twój układ odpornościowy zwalcza koronawirusa (i inne zarazki)

Błędne przekonanie 7: Możesz samodzielnie zrobić własne leki

Ekstremalne środki, takie jak spożywanie produktów z chlorynu sodu (rodzaj wybielacza) lub samoleczenie środkiem do czyszczenia akwarium, nie pomogą w zapobieganiu ani leczeniu COVID-19 i mogą być niebezpieczne.

Według WHO palenie i przyjmowanie leków ziołowych lub antybiotyków jest również nieskuteczne w walce z koronawirusem.

POWIĄZANE: Czy należy samodzielnie dezynfekować ręce? Eksperci ds. zdrowia ważą

Błędne przekonanie 8: młodzi ludzie nie mogą zarazić się koronawirusem

Podczas gdy ryzyko poważnych powikłań i śmierci jest wyższe w starszych grupach wiekowych, młodsi ludzie zarażają się koronawirusem i chorują.

Wstępny raport opublikowany 18 marca przez CDC sugerował, że chociaż większość Amerykanów, u których wystąpiły poważne komplikacje związane z COVID-19, ma 45 lat i więcej, znaczna część to młodzi dorośli. Według badań około 38 procent osób hospitalizowanych z powodu wirusa ma od 20 do 54 lat.

Jak wynika z artykułu opublikowanego 2 kwietnia w Smart Cities Dive, walka z dezinformacją doprowadziła niektóre miasta do korzystania z popularnych platform mediów społecznościowych, takich jak TikTok, aby dotrzeć do populacji pokolenia Z (w wieku od 16 do 24 lat). Ten ruch miał na celu rozwianie błędnego przekonania, że ​​tylko osoby starsze są narażone na ryzyko zarażenia się COVID-19.

POWIĄZANE: Porady ekspertów dotyczące radzenia sobie z COVID-19 w domu

Błędne przekonanie 9: wirus zniknie, gdy pogoda się ociepli

Grypa, kolejna choroba wirusowa, osiąga swój szczyt między grudniem a lutym, co prowadzi niektórych do twierdzenia, że ​​COVID-19 również „cudownie zniknie" w cieplejszych miesiącach.

Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że wszelkie spadki będą prawdopodobnie minimalne. „Inne koronawirusy mają sezonowość, więc może nastąpić pewna redukcja” – mówi dr Adalja, dodając, że nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, czy tak jest w przypadku koronawirusa odpowiedzialnego za COVID-19.

„Chociaż możemy spodziewać się niewielkiego spadku zakaźności SARS-CoV-2 w cieplej, wilgotniejszej pogodzie i być może wraz z zamknięciem szkół w umiarkowanych regionach półkuli północnej, nie jest uzasadnione oczekiwanie, że same te spadki spowolnią transmisję na tyle, aby zrobić duże wgniecenie”, pisze Marc Lipsitch, DPhil, dyrektor Centrum Dynamiki Chorób Zakaźnych na Harvard TH

Etiket yok

64 gösterim, 2 gün

  

 • Uk's High 10 Finest On-line Casinos

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Uk’s High 10 Finest On-line Casinos Services similar to Boku and Zimpler facilitate pay-by-phone deposits. This is a convenient and secure deposit technique. Debit Cards 50x Wagering applies to the Bonus + Deposit quantity, playable on selected slots only. Bonuses must be accepted inside 72 hours and are legitimate for 30 days and wagering requirement […]

 • Kocam Bana Grup Seks Sürprizi Hazırladı

  Tarafından AÇIK 14 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Kocam oldukça zengin ve saygı değer bir adamdı. Bu adamla mantık evliliği yaparak evlenmiştim. Evliliğimizin üzerinden tam üç yol geçmişti. Ancak kocamla asla şöyle tam anlamıyla zevk alabildiğim bir seks deneyimimiz olmamıştı. Kocam zengin olmasına karşın seks konusunda gerçekten de asla iyi olmayan bir adamdı. Ben de trabzon azgın escort gibi aşrı derecede azgın bir […]

 • Konser Alanında Yakışıklı Adamla Birlikte Ayakta Seks

  Tarafından AÇIK 1 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Arkadaşlarla birlikte uzun zamandır beklediğimiz konser nihayet gelmişti. O gün son derecede seksi göründüğüm kıyafetlerimi giydim ve en iyi şekilde hazırlandım. Ardından da arkadaşlar ile birlikte hazırlandık ve konser alanına gittik. Gittiğimiz konser alanında gerçekten de müthiş bir şekilde eğleniyordum. Ben muğla escort bayanlar gibi heyecanlı bir şekilde etrafta dans ederken bir anda son derecede […]

 • Kocamın Asker Arkadaşıyla Ufak Bir Kaçamak

  Tarafından AÇIK 10 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Kocamın asker arkadaşı ve eşi sürekli olarak bize geliyorlardı. O gün yine bize yemek yemeye geldiler. Birlikte yemek yedik ve her zamanki gibi sohbetler etmeye başladık. Kocamın asker arkadaşının bana karşı olan bakışları her zaman için ilgimi çekiyordu. Resmen Erzurum sarışın escort birisiymişim gibi o gün bana karşı olan bakışları çok daha farklı geliyordu. Birlikte […]

 • Festivalde Tanıştığım Adamla Şarapla Fantezi Yaptık

  Tarafından AÇIK 14 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  En yakın arkadaşımla birlikte uzun zamandır beklediğimiz festivale gitmiştik. Bu gerçekten de son derecede renkli ve güzel bir festivaldi. İnsanlar bir birilerine boya atarak kalabalığın içerisinde danslar ve müzikler ile çılgınlarca eğleniyorlardı. Festival alanına geçtik ve eğlenmeye başladık. O esnada yakın arkadaşımı bir an için gözden kaybettim. Ardından çok yakışkl bir adamla tanışarak kaldığımız otele […]

Son Yorumlar

  Aydın Kuşadası Escort Balıkesir Edremit Escort Bursa Altiparmak Escort Bursa Buyukorhan Escort Bursa Gemlik Escort Bursa Görükle Escort Bursa Gürsu Escort Bursa İnegöl Escort Bursa İznik Escort Bursa Karacabey Escort Bursa Mudanya Escort Bursa Nilüfer Escort Bursa Orhangazi Escort Bursa Osmangazi Escort Bursa Tirilye Escort Çanakkale Ayvacık Escort Çanakkale Bozcaada Escort Çanakkale Ezine Escort Çanakkale Gelibolu Escort Çanakkale Lapseki Escort Çanakkale Yenice Escort Denizli Merkezefendi Escort Diyarbakır Escort Diyarbakır Bağlar Escort Diyarbakır Kayapınar Escort Diyarbakır Sur Escort Diyarbakır Yenişehir Escort Eskişehir Odunpazarı Escort Gaziantep Escort Gaziantep Oğuzeli Escort Hatay Antakya Escort Hatay İskenderun Escort Hatay Reyhanlı Escort Iğdır Escort Iğdır Arsin Escort Iğdır Ilıdır Escort Iğdır Yıldızeli Escort Iğdır Yomra Escort Iğdır Zeytinburnu Escort Iğdır Zile Escort Iğdır Ziverbey Escort Iğdır Zonguldak Escort Iğdır Zorlu Escort Iğdır Zuhuratbaba Escort Iğdır Zümrütevler Escort İstanbul Escort escort bayan ankara Adana Escort bayan Escort Antalya Aydın Escort escort bayan bursa Çorum Escort Denizli Escort Edirne Escort Erzurum Escort escort Eskişehir Giresun Escort Hatay Escort Çanakkale Escort escort bayan balıkesir Adana Ceyhan Escort Adana Çukurova Escort Ankara Akyurt Escort Ankara Altındağ Escort Ankara Ayas Escort Ankara Bala Escort Ankara Batıkent Escort Ankara Beypazarı Escort Ankara Çankaya Escort Ankara Çayyolu Escort Ankara Çebeci Escort Ankara Çubuk Escort Ankara Demetevler Escort Ankara Eryaman Escort Ankara Etimesgut Escort Ankara İncek Escort Ankara Keçiören Escort Ankara Kızılay Escort Ankara Mamak Escort Ankara Polatlı Escort Ankara Pursaklar Escort Ankara Sincan Escort Antalya Alanya Escort Antalya Manavgat Escort İstanbul escort bayan sivas escort samsun escort bayan sakarya escort Muğla escort Mersin escort Escort malatya Escort konya Kocaeli Escort Kayseri Escort izmir escort bayan hatay bayan escort antep Escort bayan eskişehir escort bayan erzurum escort bayan elazığ escort diyarbakır escort escort bayan Çanakkale Bursa Escort bayan Balıkesir escort aydın Escort Antalya Escort ankara bayan escort Adana Escort bayan İstanbul escort sivas escort Samsun escort escort bayan sakarya Muğla escort bayan Mersin escort bayan malatya escort konya escort Kocaeli Escort bayan Kayseri Escort bayan izmir escort hatay escort gaziantep Escort eskişehir escort erzurum escort elazığ escort bayan escort diyarbakır escort Çanakkale Escort bayan bursa Escort Balıkesir Escort bayan aydın Antalya Escort bayan ankara escort Adana Escort Bağlar Escort Ankara bala Escort Kızılay Escort Bursa Altıparmak Escort Bursa nülifer Escort Batıkent Escort Eskişehir Sarıcakaya Escort Ankara demetevler Escort Mahmudiye Escort Escort ankara Adana Ceyhan Escort Adana Çukurova Escort Ankara Escort Akyurt Escort Altındağ Escort Ayaş Escort Ankara Bala Escort Batıkent Escort Beypazarı Escort Çankaya Escort Çayyolu Escort Cebeci Escort Çubuk Escort Demetevler Escort Eryaman Escort Etimesgut Escort İncek Escort Keçiören Escort Kızılay Escort Mamak Escort Polatlı Escort Pursaklar Escort Ankara Sincan Escort ankara escort bayan escort bayan bursa Eskişehir bayan Escort Malatya Escort Elazığ Escort van escort mersin escort adana escort aydın escort antalya escort Görükle escort