Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

2008. aastal avaldas ta oma memuaarid “Naised ei peaks lendama”.

blog 8 Nisan 2020

2008. aastal avaldas ta oma memuaarid “Naised ei peaks lendama”.

Lisaks, kui teadlased otsivad potentsiaalseid mehhanisme, mis selgitaksid ravimi või toidulisandi oletatavat toimet, pole üllatav, et nad leiavad. Tavaliselt on ravimitel kehas palju biokeemilisi toimeid ja mõju leidmine pole üllatav. Samuti on tõenäoline kinnituse kallutatus ja failisahtli efekt, mis soodustab huvitavate ja positiivsete uuringute avaldamist.

Lõpuks – kogu iidne tarkus, väikesed uurimused ja oletatavad mehhanismid ei tähendanud midagi. Neid kõiki ületas suur ja laitmatult kavandatud uuring, mis näitab, et Gingko bilobal pole kognitiivsele funktsioonile mõõdetavat kasu.

Need tulemused seavad kahtluse alla paljudes riikides levinud praktika, mille kohaselt lubatakse farmakoloogilisi aineid, nagu G biloba, turustada tervisealaste väidetega toidulisanditena enne, kui neid piisavalt uuritakse. G biloba Euroopa ja USA turud ulatuvad sadadesse miljonitesse dollaritesse aastas. Huvitav on näha, mis pärast seda uuringut juhtub.

Uuringus leiti, et G biloba oli üldiselt ohutu. Siiski tuleb märkida, et kuigi G bilobat müüakse USA-s toidulisandina, tuleks seda pidada ravimiks. Sellel on trombotsüütide vere vedeldamise vastane toime ja seda ei tohi võtta enne operatsiooni. Kuna paljud inimesed peavad ravimtaimi toidulisanditeks, mitte ravimiteks, avaldavad patsiendid harva oma toidulisandeid oma arstidele ja arstid ei võta toidulisandite ajalugu. Seetõttu on ohutus endiselt probleem.

Maitsetaimed ja taimed on olnud ja võivad olla kasulike farmakoloogiliste ainete väärtuslikuks allikaks. Nende reguleerimisel ja toidulisanditena kasutamisel on aga palju vigu – nagu Gingko biloba ajalugu taas rõhutab.

Autor

Steven Novella

Teaduspõhise meditsiini asutaja ja praegune tegevtoimetaja Steven Novella, MD, on Yale’i ülikooli meditsiinikooli akadeemiline kliiniline neuroloog. Ta on ka iganädalase populaarteadusliku taskuhäälingusaate The Skeptics’ Guide to the Universe võõrustaja ja produtsent ning igapäevase ajaveebi NeuroLogicaBlog autor, mis hõlmab uudiseid ja probleeme neuroteaduses, aga ka üldteadust, teaduslikku skeptitsismi ja filosoofiat. teadus, kriitiline mõtlemine ning teaduse ristumiskoht meedia ja ühiskonnaga. Dr Novella on koostanud ka kaks kursust The Great Courses ja avaldanud raamatu kriitilise mõtlemise kohta, mida nimetatakse ka Universumi skeptikute juhendiks.

Enamik meist nõustub, et arstid ei tohiks patsiente ilma nende nõusolekuta ravida, välja arvatud erijuhtudel, nagu teadvuseta patsiendi erakorraline abi. Ei piisa sellest, kui arstid küsivad: “Kas teiega on kõik korras, kui ma seda teen?” Nad peaksid saama teadliku nõusoleku patsientidelt, kes mõistavad fakte, edu tõenäosust ja ravi riski/kasu suhet. Autonoomia eetiline põhimõte nõuab, et nad aktsepteeriksid või lükkaksid tagasi ravi, tuginedes oma olukorra tõelisele mõistmisele ja isiklikule filosoofiale. Paljud uuringud on näidanud, et patsiendid annavad nõusoleku eksiarvamuste põhjal. Kommunikatsioon on ebaõnnestunud: arstid ei tee head tööd täpse teabe edastamisel ja/või patsiendid ei suuda seda teavet töödelda. Ma kahtlustan, et see on mõlema kombinatsioon.

Ajakirjas The New England Journal of Medicine avaldatud artikkel teatab, et kuigi enamik kaugelearenenud kopsuvähi ja kolorektaalse vähiga patsiente nõustub keemiaraviga, on enamikul neist selle kasulikkuse suhtes põhjendamatud ootused. Mõne vähi puhul võib keemiaravi olla raviv, kuid metastaatilise kopsu- või kolorektaalse vähi puhul mitte. Nende patsientide puhul kasutatakse kemoteraapiat ainult eluea pikendamiseks või sümptomite leevendamiseks. Patsientidele esitati selliseid küsimusi nagu “Pärast oma arstidega keemiaravist rääkimist, kui tõenäoliseks pidasite seda, et keemiaravi… aitab teil kauem elada, vähki ravida või vähist tingitud probleeme lahendada?” 69% kopsuvähiga patsientidest ja 81% kolorektaalvähiga patsientidest arvas, et see ravib tõenäoliselt nende vähki, ja enamik neist pidas seda väga tõenäoliseks.

Valed uskumused olid:

Sagedamini kolorektaalvähi kui kopsuvähi korralKolm korda kõrgem mittevalgete ja hispaanlastest patsientidelKaks korda kõrgem patsientidel, kes hindasid oma arstiga suhtlemist väga soodsalt.

Puudus seos ebatäpsete uskumuste ja haridustaseme, sissetuleku, funktsionaalse seisundi või patsiendi rolli vahel otsuste tegemisel.

See on teatud mõttes irooniline. Need patsiendid arvasid, et keemiaravi on parem kui see tegelikult on, kuid üldiselt on keemiaravil olnud väga halb mõju. Seda on nii deemoniseeritud, et mõned patsiendid lükkavad selle täiesti käest tagasi ja need, kes sellega nõustuvad, ei pea seda sageli nii halvaks, kui nad arvasid. Meilikorrespondent soovis keemiaravi sildistada “keerdumiseks”, sest tema sõnul on see vähktõve ellujäämisel vaid 2–5%. Ma pidin talle selgitama, et “värkimine” viitab ravile, millest pole kasu, et on mõttetu rääkida vähist kui ühest tervikust, et keemiaravi kasulikkus sõltub vähi tüübist ja staadiumist, et keemiaravi on mõnele raviv. ja et seda kasutatakse ka selle adjuvant- ja palliatiivse toime tõttu.

Ta küsis ka: “Vähktõve kirurgia edukus on palju suurem kui 2-5%, eks?” Selgitasin, et “vähioperatsiooni” edukuse määrast pole mõtet rääkida. Peate uurima vähi konkreetseid tüüpe ja etappe. Rinnavähi operatsiooni edukus duktaalse kartsinoomi in situ staadiumis 0 on 10-aastase elulemuse korral 98%. Pankreasevähi puhul on peaaegu kõik patsiendid surnud 7 aasta jooksul pärast operatsiooni. On suur vahe, kas metastaasid on juba operatsiooni ajal tekkinud. Ja mõned vähivormid, nagu verevähk (leukeemia jne), ei ole operatsiooniga ravitavad.

Ma ei usu, et onkoloogid valetavad patsientidele keemiaravi kohta teadlikult. Kuid ma kahtlustan, et nad valivad hoolikalt oma sõnu, et panna see soodsamasse valgusesse, sest loomulikult tahavad nad midagi ära teha ja patsiendile lootust pakkuda. See ei pruugi toimida teadlikul tasandil. Ja ainuüksi asjaolu, et nad pakuvad patsiendile keemiaravi, annab sellele usaldusväärsuse, hoolimata sellest, mida nad räägivad.

Olenemata sellest, kas onkoloog pakub peenelt kallutatud teavet või mitte, soodustavad patsientide endi eelarvamused kehva suhtlust. Nad tahavad ellu jääda. Nad tahavad lootust. On täiesti loomulik, et nad suhtuvad öeldusse positiivselt; nad ei pruugi püüda mõista negatiivset või nad võivad minimeerida nende tähtsust. Mõnel juhul keelduvad nad lihtsalt fakte kuulmast ja jätkavad uskumist, mida tahavad uskuda. See uuring viitab sellele, et patsiendid tajuvad arste paremate suhtlejatena, kui nad annavad keemiaravist optimistlikuma ülevaate.

Kas peaksime nende arusaamatustega leppima, sest need annavad patsientidele lootust? Kas me peaksime muretsema selle pärast, et nad ei ole täitnud ravi jaoks teadliku nõusoleku andmise standardit? Teised uuringud on näidanud, et kaugelearenenud vähiga patsiendid nõustuksid toksilise raviga isegi 1% paranemisvõimaluse korral, kuid nad ei oleks nõus aktsepteerima sama ravi, et pikendada oluliselt eeldatavat eluiga ilma ravita. Seega, kui nad nõustuvad keemiaraviga nende arusaamatuste põhjal, ei tee nad seda, mida nad ütlevad, et tahavad teha. Arusaamatused võivad isegi segada elulõpu planeerimist ja hooldust. Varasemad uuringud on näidanud olulisi lahknevusi patsientide ja arstide hinnangute vahel nende eeldatava eluea kohta.

Veel üks hiljutises ajakirjas Annals of Family Medicine avaldatud uuring näitas, et patsientidel on sarnased arusaamatused skriiningtestide ja ennetava ravi väärtusest.

90% hindas rinnavähi sõeluuringu mõju üle94% hindas soolevähi sõeluuringu mõju üle82% hindas üle puusaluumurdude ennetava ravimi mõju69% hindas üle südame-veresoonkonna haiguste ennetavate ravimite mõju.

Ka arstidel on nendes valdkondades tõsiseid arusaamatusi. Ina uuring Gigerenzeri jt poolt. Teadlased küsitlesid 160 günekoloogi, kes osalesid 2007. aastal täiendusõppel. Nad kirjeldasid patsienti, kellel on positiivne mammogramm ja kes küsib oma günekoloogilt, kas see tähendab, et tal on vähk või kui suur on selle tõenäosus. Mida nad talle ütleksid? Neile anti asjakohane teave (1% levimus selles populatsioonis, 90% naistest, kelle vähitest oli positiivne, 9% naistest, kellel vähitesti ei olnud). Neile anti valikvastustega küsimus, millel oli 4 vastust: 81%, 90%, 10% ja 1%. Õige vastus, mille sai esitatud statistika põhjal kergesti välja arvutada, oli 9%. Ülejäänud vastused olid suurusjärgus valed. Nad võisid tuletada vastuse statistikast või lihtsalt meenutada, mida nad oleks pidanud teadma. Günekoloogid andsid vastuseid vahemikus 1% kuni 90%; suurem osa neist hindas vähki haigestumise tõenäosust 90% või 81% järsult üle ja ainult 21% vastas õigesti (isegi mitte nii hästi kui võimalus). Ma ei tea, kuidas teiega on, aga minu arvates on see positiivselt hirmutav.

Järeldus

Arstidel ja patsientidel on keemiaravi, sõeltestide ja ennetusmeetmete väärtusest väärarusaamad. Ja ilmselt palju muud! Kui patsiendid tahavad anda tõeliselt teadliku nõusoleku, peab arstidel olema täpne teaduspõhine teave ja nad peavad leidma viise, kuidas oma teadmisi patsientidele tõhusalt edastada, kaotamata patsientide usaldust ja lugupidamist ning hävitamata lootust.

Autor

Harriet Hall

Harriet Hall, MD, tuntud ka kui The SkepDoc, on pensionil perearst, kes kirjutab pseudoteadustest ja küsitavatest meditsiinipraktikatest. Ta omandas bakalaureusekraadi ja doktorikraadi Washingtoni ülikoolist, stažeeris õhuväes (teine ​​naine, kes seda kunagi teinud on) ja oli esimene naissoost, kes lõpetas Eglini õhuväebaasis õhujõudude perepraktika residentuuri. Pika õhuväearsti karjääri jooksul töötas ta erinevatel ametikohtadel lennukirurgist DBMS-i (baasi meditsiiniteenuste direktor) ja tegi kõike alates laste sünnitamisest kuni lennuki B-52 juhtimiseni. Ta läks pensionile koloneli auastmega. 2008. aastal avaldas ta oma memuaarid “Naised ei peaks lendama”.

https://tooteulevaade.top

Hambaarstid eemaldavad vana plutooniumipõhist täidist.

Pange tähele seda erilist külalispostitust, mille saatis Maddaz A. Hatter, D.D.S. Aitäh dr Kübarsepp!

Peaaegu täiesti mitteseotud teemal juhtis skeptiline hambaarst, erakorraline pudukaupmees ja mõnikord külalisblogija Grant Ritchey hiljuti debatti SBM-i tavalise Clay Jonesi ja lastearsti vahel, kes on-veel-sunnitud. -blogi-koos-meiega Raymond Cattaneo räägib plusside ja miinuste kohta, mis tulenevad perede vallandamisest, kes keelduvad soovitatud ajakava järgi vaktsineerimast. Mulle öeldakse, et Clay võidab arutelu kiire hoobiga kurku, kuid see juhtub päris lõpus, nii et peate kogu asja kuulama! Asub selle maitseka ja viimistletud lingi kaudu Prism Podcastis.

Inglismaal 1700. ja 1800. aastatel sisaldasid viltkübarad – tol ajal väga moes – elavhõbedat jälgi ning paljud neid tootnud kübaratehaste töötajad said aja jooksul elavhõbedamürgituse. Elavhõbedamürgistuse sümptomiteks on dementsus ja muud neuroloogilised tüsistused, kust tuli mõiste “hull nagu kübarsepp”. Oleme juba mõnda aega teadnud, et kiirhõbe piisavalt suurtes kogustes ei tee kehale (ega ajule) head.

See toob esile punkti. Tundub, et teaduspõhise meditsiini läbiv teema on see, et me kaitseme alati seda, mida seaduslikud tervishoiuteenuse osutajad soovivad inimkehasse panna, et haigusi ennetada, ravida või hallata või parandada tervist või elukvaliteeti. Vastupidi, me kritiseerime neid, kes tahavad meile panna asju, millest pole tõestatavat kasu või mis võivad kahjustada. Lihtsamalt öeldes: vaktsiinid – hea, kohviklistiirid – mitte head. Fluoriid (sobivates annustes) – hea, kolloidhõbe – mitte hea. See on käimasolev köievedu, mis tõenäoliselt jätkub kuni meie päikese supernoovani ja meie planeedi tarbimiseni, pärast mida on kõik argumendid ilmselt vaieldavad.

Hambaravi valdkonnas on kaks suurimat võitlust, mida me pidevalt peame, fluoriidi ohutuse ja hambaamalgaami kasutamisega. Fluoriidist ja fluorimisest on teaduspõhises meditsiinis varem korduvalt kirjutatud. Olen seda mitu korda arutanud ka oma taskuhäälingusaates The Prism Podcast, kuid ma pole kunagi varem amalgaamtäidistest kirjutanud. Harriet Hall kirjutas sellel teemal suurepärase SBM-postituse juba 2008. aastal, kuid pärast kõiki neid aastaid on ilmselt aeg teema uuesti üle vaadata.

Amalgamoloogia 101

Hambaamalgaam on enim kasutatav lagunenud ja katkiste hammaste täitematerjal ning seda juba üle saja viiekümne aasta. Kuigi selle kasutamine väheneb kosmeetiliselt meeldivamate täitematerjalide, toksilisuse pärast, kindlustusseltside alternatiivsete materjalide hüvitiste paranemise ja muude tegurite tõttu, on see endiselt maailmas üle miljardi hamba aastas.

Hambaamalgaam sisaldab ligikaudu 50% elavhõbedat ja seda segatakse hõbeda, vase, tina ja muude metallidega, et moodustada plastiline (st vormitav) segu, mis seejärel kondenseerub õõnsusse, kus see kõveneb. Pikka aega on olnud muret selle pärast, et täidises sisalduv elavhõbe (ehkki hõbeda ja muude metallidega keemiliselt seotud) võib vabaneda ja põhjustada paljusid haigusi ja seisundeid, nagu hulgiskleroos, Alzheimeri tõbi, neeruhaigus ja hulk muid haigusi, mis mõjutavad kõiki teadaolevaid kehasüsteeme. Tegelikult on Norra, Rootsi ja Taani selle kasutamise keelanud keskkonnaga seotud kõrvaldamise ja Rootsis ka terviseprobleemide tõttu. Patsientide populatsioon, kes tunneb suurimat muret, on rasedad naised ja alla kuueaastased lapsed, kelle mürgisuse lävi võib olla madalam kui täiskasvanutel. Sellised riigid nagu Ameerika Ühendriigid ja Kanada ei ole amalgaami kasutamist nendes rühmades keelanud, kuid on väljastanud hoiatusi võimalike toksilisuse probleemide ja ebakindluse kohta selle võimalike mõjude suhtes. Toidu- ja ravimiamet (FDA) teatab: “Hambaamalgaamtäidiste võimaliku mõju kohta rasedatele naistele ja nende arenevatele loodetele ning alla 6-aastastele lastele, sealhulgas rinnaga toidetavatele imikutele on kliiniline teave piiratud”, samas kui Canadian Dental Assotsiatsioon (CDA) ütleb oma veebisaidil: Puuduvad teaduslikud tõendid kahjulike mõjude kohta [rasedatele naistele või lastele], kuigi teadaolevalt läbib elavhõbe platsentat.

Niisiis, kas hambaamalgaami kasutamine lapseootel emal või väikelapsel on ohutu? Kui elavhõbeda mõju sellele vastuvõtlikule elanikkonnale on ebaselge, kas on eetiline, et hambaarst soovitab oma patsientidele hambaamalgaami täitematerjalina? Aga kõik teised? Kas amalgaamplommid on hamba taastamiseks õigustatud valik? Kas riskid õigustavad kasu?

Hambaravi amalgaam: lühike ajalugu

Väidetavalt kasutas hambaamalgaami esmakordselt Hiinas Su Kungi nimeline mees umbes aastal 659 e.m.a.

Etiket yok

57 gösterim, 1 gün

  

 • Uk's High 10 Finest On-line Casinos

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Uk’s High 10 Finest On-line Casinos Services similar to Boku and Zimpler facilitate pay-by-phone deposits. This is a convenient and secure deposit technique. Debit Cards 50x Wagering applies to the Bonus + Deposit quantity, playable on selected slots only. Bonuses must be accepted inside 72 hours and are legitimate for 30 days and wagering requirement […]

 • Kocam Bana Grup Seks Sürprizi Hazırladı

  Tarafından AÇIK 14 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Kocam oldukça zengin ve saygı değer bir adamdı. Bu adamla mantık evliliği yaparak evlenmiştim. Evliliğimizin üzerinden tam üç yol geçmişti. Ancak kocamla asla şöyle tam anlamıyla zevk alabildiğim bir seks deneyimimiz olmamıştı. Kocam zengin olmasına karşın seks konusunda gerçekten de asla iyi olmayan bir adamdı. Ben de trabzon azgın escort gibi aşrı derecede azgın bir […]

 • Online Casino Websites

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Online Casino Websites One thing to know is that it’s doubtless you’ll want to use the same deposit and withdrawal technique — e.g. Mobile casinos are commonplace for online playing. Whether a on line casino website provides a chosen app or a cell browser version of its website, you’ll not often be unable to use […]

 • Konser Alanında Yakışıklı Adamla Birlikte Ayakta Seks

  Tarafından AÇIK 1 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Arkadaşlarla birlikte uzun zamandır beklediğimiz konser nihayet gelmişti. O gün son derecede seksi göründüğüm kıyafetlerimi giydim ve en iyi şekilde hazırlandım. Ardından da arkadaşlar ile birlikte hazırlandık ve konser alanına gittik. Gittiğimiz konser alanında gerçekten de müthiş bir şekilde eğleniyordum. Ben muğla escort bayanlar gibi heyecanlı bir şekilde etrafta dans ederken bir anda son derecede […]

 • Kocamın Asker Arkadaşıyla Ufak Bir Kaçamak

  Tarafından AÇIK 10 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Kocamın asker arkadaşı ve eşi sürekli olarak bize geliyorlardı. O gün yine bize yemek yemeye geldiler. Birlikte yemek yedik ve her zamanki gibi sohbetler etmeye başladık. Kocamın asker arkadaşının bana karşı olan bakışları her zaman için ilgimi çekiyordu. Resmen Erzurum sarışın escort birisiymişim gibi o gün bana karşı olan bakışları çok daha farklı geliyordu. Birlikte […]

Son Yorumlar

  Aydın Kuşadası Escort Balıkesir Edremit Escort Bursa Altiparmak Escort Bursa Buyukorhan Escort Bursa Gemlik Escort Bursa Görükle Escort Bursa Gürsu Escort Bursa İnegöl Escort Bursa İznik Escort Bursa Karacabey Escort Bursa Mudanya Escort Bursa Nilüfer Escort Bursa Orhangazi Escort Bursa Osmangazi Escort Bursa Tirilye Escort Çanakkale Ayvacık Escort Çanakkale Bozcaada Escort Çanakkale Ezine Escort Çanakkale Gelibolu Escort Çanakkale Lapseki Escort Çanakkale Yenice Escort Denizli Merkezefendi Escort Diyarbakır Escort Diyarbakır Bağlar Escort Diyarbakır Kayapınar Escort Diyarbakır Sur Escort Diyarbakır Yenişehir Escort Eskişehir Odunpazarı Escort Gaziantep Escort Gaziantep Oğuzeli Escort Hatay Antakya Escort Hatay İskenderun Escort Hatay Reyhanlı Escort Iğdır Escort Iğdır Arsin Escort Iğdır Ilıdır Escort Iğdır Yıldızeli Escort Iğdır Yomra Escort Iğdır Zeytinburnu Escort Iğdır Zile Escort Iğdır Ziverbey Escort Iğdır Zonguldak Escort Iğdır Zorlu Escort Iğdır Zuhuratbaba Escort Iğdır Zümrütevler Escort İstanbul Escort escort bayan ankara Adana Escort bayan Escort Antalya Aydın Escort escort bayan bursa Çorum Escort Denizli Escort Edirne Escort Erzurum Escort escort Eskişehir Giresun Escort Hatay Escort Çanakkale Escort escort bayan balıkesir Adana Ceyhan Escort Adana Çukurova Escort Ankara Akyurt Escort Ankara Altındağ Escort Ankara Ayas Escort Ankara Bala Escort Ankara Batıkent Escort Ankara Beypazarı Escort Ankara Çankaya Escort Ankara Çayyolu Escort Ankara Çebeci Escort Ankara Çubuk Escort Ankara Demetevler Escort Ankara Eryaman Escort Ankara Etimesgut Escort Ankara İncek Escort Ankara Keçiören Escort Ankara Kızılay Escort Ankara Mamak Escort Ankara Polatlı Escort Ankara Pursaklar Escort Ankara Sincan Escort Antalya Alanya Escort Antalya Manavgat Escort İstanbul escort bayan sivas escort samsun escort bayan sakarya escort Muğla escort Mersin escort Escort malatya Escort konya Kocaeli Escort Kayseri Escort izmir escort bayan hatay bayan escort antep Escort bayan eskişehir escort bayan erzurum escort bayan elazığ escort diyarbakır escort escort bayan Çanakkale Bursa Escort bayan Balıkesir escort aydın Escort Antalya Escort ankara bayan escort Adana Escort bayan İstanbul escort sivas escort Samsun escort escort bayan sakarya Muğla escort bayan Mersin escort bayan malatya escort konya escort Kocaeli Escort bayan Kayseri Escort bayan izmir escort hatay escort gaziantep Escort eskişehir escort erzurum escort elazığ escort bayan escort diyarbakır escort Çanakkale Escort bayan bursa Escort Balıkesir Escort bayan aydın Antalya Escort bayan ankara escort Adana Escort Bağlar Escort Ankara bala Escort Kızılay Escort Bursa Altıparmak Escort Bursa nülifer Escort Batıkent Escort Eskişehir Sarıcakaya Escort Ankara demetevler Escort Mahmudiye Escort Escort ankara Adana Ceyhan Escort Adana Çukurova Escort Ankara Escort Akyurt Escort Altındağ Escort Ayaş Escort Ankara Bala Escort Batıkent Escort Beypazarı Escort Çankaya Escort Çayyolu Escort Cebeci Escort Çubuk Escort Demetevler Escort Eryaman Escort Etimesgut Escort İncek Escort Keçiören Escort Kızılay Escort Mamak Escort Polatlı Escort Pursaklar Escort Ankara Sincan Escort ankara escort bayan escort bayan bursa Eskişehir bayan Escort Malatya Escort Elazığ Escort van escort mersin escort adana escort aydın escort antalya escort Görükle escort