Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Spouštěčem může být také počet kalorií, které sníte

blog 16 Haziran 2020

Spouštěčem může být také počet kalorií, které sníte

Trvalo mnoho let, mnoho terapií a několik hospitalizací, než si dokázala vzpomenout na trauma, které utrpěla v mládí, a aby lékaři přesně diagnostikovali a začali léčit DID, když jí bylo 32 let.

“Součástí DID je, že si nepamatujete, že jste byli zneužíváni,” říká Stevens. “Neměl jsem tušení, čím jsem si prošel, dokud jsem nevystudoval vysokou školu a nezačal mít flashbacky.” ”

Kdo dostane DID?

Přesně to, co způsobuje disociativní poruchu identity, není zcela pochopeno, ale podle National Alliance on Mental Illness (NAMI) ji může vyvinout až jedno procento populace, často v reakci na vážné dětské trauma. Stejně jako Stevens, lidé žijící s DID mají větší pravděpodobnost deprese, úzkosti a dokonce sebevraždy.

SOUVISEJÍCÍ: Život jednoho muže s 5 identitami

Osoba žijící s DID může mít kdekoli od 2 do 100 alternativních identit, uvádí NAMI. Průměrný počet je 10 a Stevens jich měl asi sedm. Obvykle se tyto takzvané změny vyvíjejí, aby pomohly základní osobnosti vyrovnat se s traumatem, a to, čím si Stevens prošel, nebylo nic strašného. Byla sexuálně obětí od 8 do 14 let v dětském sexuálním kruhu a vyvinula alter, která jí pomohla vyrovnat se se znásilněním, když se děly.

“Ne všechny alterery mají jména nebo mluví různými přízvuky,” vysvětluje Elaine Beckwithová, psycholožka a hlavní administrátorka Sanctuary Ranch v Okeechobee na Floridě, programu, který zachází s oběťmi obchodování se sexem. “Některé jsou pouze rozšířením základní osobnosti.” ”

Stevensovy osobnosti se často objevovaly bez problémů. “Opakovaně bych říkala: ‘Nesnáším vejce a nikdy bych je nemohla jíst’ a pak si jednoho rána objednala k snídani omeletu,” říká.

Po diagnostice, uzdravení

S disociativní poruchou identity je těžké vydělávat si na živobytí a udržovat vztahy. „Moje žena je svatá,“ říká Stevens o svém partnerovi. Jsou spolu 20 let a mají 9letého syna. „Vždy žertovala, že mám několik osobností, a měla pravdu.“

Součástí toho, co často brání ve vztazích a kariéře, je to, že změny jsou často v rozporu. “Jsou to různí lidé, kteří mají různé programy a různé způsoby ochrany základní osobnosti,” vysvětluje Stevens.

Léčba pro ni zahrnovala mnoho terapií, říká: „Potřebujete mluvit terapii, abyste se vypořádali s traumatem a vyřešili své problémy s důvěrou. ”

Jak vysvětluje Beckwith, „uzdravení začíná, když se člověk začne cítit bezpečně a vyjdou ostatní osobnosti“.

A tento proces může být dlouhý, říká Aaron Pinkhasov, MD, předseda oddělení behaviorálního zdraví ve Winthrop-University Hospital v Mineola, New York. “Možná budeme potřebovat léky na pomoc s úzkostí a depresí a umožnit těmto lidem cítit se dostatečně bezpečně, aby se otevřeli,” říká doktor Pinkhasov. “Je důležité je znovu traumatizovat a může to trvat dlouho.” ”

Ale zotavení je možné.

Jakmile jsem si uvědomil, že jsem DID, “říká Stevens,„ začal jsem se uzdravovat. “

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v oblasti emocionálního zdraví

Zdroje duševního zdraví pro černé Američany

Kam se mohou černoši v době poznamenané globální pandemií a rasovými otřesy obrátit o pomoc?

Od Melba Newsome 30. dubna 2021

Co je příčinou nárůstu protiasijských zločinů a jak můžeme obětem pomoci?

Střelby v Atlantě zdůraznily nárůst zločinů z nenávisti vůči asijským Američanům. Co se dělá pro řešení následků násilí a duševního zdraví. . .

Od Don Rauf, 25. března 2021

Terapeut mluví: skutečný zážitek z rozhovoru s Meghan a Harrym od Oprah

Rozhovor roku odhalil duševní problémy, které postihují mnohem více lidí než jen členy královské rodiny.  

Allison Young, MD, 18. března 2021

5 Běžné mylné představy o domácím násilí

Volání policie pomáhá, trauma přitahuje trauma a další truismy ohledně domácího násilí, které neobstojí proti faktům.

Od Allison Young, MD 10. února 2021

Když nám vesmír předá nejistotu, pečeme

Zatímco pandemie zuří, já jsem se obrátil k pečení, abych uklidnil nervy. Stejně tak velká část země. Proč?

Od Alicie Raeburn 9. února 2021

Balíček obsahuje: „Co nás COVID-19 naučil o rasismu jako krizi veřejného zdraví“

V této epizodě Boxed In diskutuje psychiatr a lékařský redaktor doktorského lékaře Patrice Harris o tom, jak existují rozdíly ve zdravotnictví. . .

Od Maureen Connolly 12. listopadu 2020

Making a Difference: Patrice Harris, MD, se snaží začlenit duševní zdraví do zdravotní péče

Neexistuje zdraví bez duševního zdraví, říká Dr. Harris, nový šéfredaktor lékaře Doctor’s Ask.

Od Abby Ellin 2. listopadu 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 3: „Proč by lymská nemoc mohla nabídnout vodítka k tomu, co se děje s dálkovými dopravci COVID-19“

Brian Fallon, MD, ředitel Centra neuroinflamačních poruch a biobehaviorální medicíny na Kolumbijské univerzitě, diskutuje o dopadu. . .

Od Maureen Connolly 2. listopadu 2020

Zabaleno v 2. sérii, epizoda 2: „Dálkoví dopravci COVID-19 a hnutí na podporu pacientů“

Fiona Lowenstein a Nikki Brueggeman, kteří přežili COVID-19, sdílejí své zkušenosti s navigací v systému zdravotní péče během pandemie a jak se měli. . .

Od Maureen Connolly 21. října 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 1: „Psychologický dopad pandemie na děti“

Psycholog Dr. Andrew Solomon a školní poradkyně Amanda Jo Bustamante přemýšlejí o skutečném počtu obětí COVID-19 v oblasti duševního zdraví u dětí.  

Od Maureen Connolly, 15. října 2020 “

iStock

Všichni známe potěšení z dobrého jídla a jak po něm může následovat nepohodlí kolem pasu, když jsme toho snědli příliš mnoho. Zatímco občasné epizody pocitu nafouklosti po jídle jsou cenou, kterou platíme za nadsázku, u některých lidí je tento nepříjemný pocit až příliš častým jevem.

Ale zatím neodkládejte ubrousek na kapitulaci. Je naděje. Díky správné úpravě stravy a jednoduchým změnám ve stravovacích návycích si můžete jídlo vychutnat a cítit se poté dobře.

Vyzkoušejte tyto zdravé recepty na podporu trávení

Proč jsem po jídle nafouklý?

Stručně řečeno, tento nepříjemný pocit nafouknutého po jídle je obvykle způsoben příliš velkým střevním plynem a/nebo nadměrným obsahem ve střevě. To zase způsobí, že se žaludek nafoukne a cítí se napjatý.

Přesná příčina nadýmání se však může u jednotlivých jedinců lišit. Někteří lidé se po jídle cítí nafouklí, protože toho prostě snědli příliš mnoho. Čím více člověk jí, tím déle trvá, než se potrava přesune ze žaludku do tenkého střeva na trávení a tím více se po jídle můžete cítit. Ostatní lidé mohou být citliví na určité druhy potravin.

Lidem, kteří netolerují laktózu, může konzumace běžného mléka a mléčných výrobků způsobit nepříjemné pocity. Navíc příliš mnoho vlákniny ve vaší stravě může přispět k nadýmání po jídle.

Vysoký příjem vlákniny není problém, pokud jste na ně zvyklí, ale přechod z nízké na vysokou [vlákninová dieta] příliš rychle může u některých lidí způsobit dočasné nepohodlí, “říká Susan B. Roberts, PhD, profesorka výživy a psychiatrie oddělení na univerzitě Tufts v Bostonu a autor knihy The Instinct Diet (Workman). Určitě si chcete užít zdravotní přínosy stravy s vysokým obsahem vlákniny, ale přidávejte vlákninu do svého jídelníčku postupně, pokud si myslíte, že to je zdrojem vašeho nafouklého pocitu.

Spouštěčem může být také počet kalorií, které sníte. Tělo vylučuje ze stěn střeva hormony, které mohou způsobit nevolnost a nadýmání, když je spotřebováno příliš mnoho kalorií. Zkuste jíst čtyři až šest malých jídel namísto tří velkých jídel denně.

Vyzkoušejte dietu pro lepší energii

Jak odstranit ten nafouklý pocit po jídle

Jíst menší jídla může pomoci zabránit nadýmání, “říká Joan Salge Blake, RD, klinický docent na katedře zdravotních věd na Bostonské univerzitě:„ A zpomalte! “Jíst nebo pít příliš rychle může způsobit spolknutí přebytečného vzduchu, což přispívá k problému, říká.

Kromě toho sledujte, co jíte. „Trávení tučných jídel trvá déle,“ říká Lona Sandon, RD, odborná asistentka na klinice výživy na Southwestern Medical Center v Dallasu na University of Texas. „Také zelenina jako brokolice, květák a fazole mohou způsobit, že se při trávení v tenkém střevě vytvoří více plynu.“ Samozřejmě to neznamená, že byste se měli těmto zdravým rozhodnutím vyhýbat, zkuste je sníst menší porce každé sezení, abyste zjistili, zda to vašemu tělu pomůže snáze je strávit.

Zde je několik dalších nápadů, jak zmírnit nadýmání po jídle:

Pijte hodně tekutin, jako je voda, na podporu trávení. Popíjejte pomalu po celý den; nehejbej se. protože to porazí účel. Sycené nápoje a nápoje jako káva, které mají diuretický účinek, se nepočítají. Zvažte přidání probiotického jogurtu – Dannon je jedna značka, kterou můžete vyzkoušet – do svého jídelníčku, abyste podpořili zdravý trávicí trakt. Mějte na paměti, že může trvat několik týdnů, než si všimnete jeho pozitivních účinků. Po jídle se projděte a pravidelně cvičte; oba mohou zmírnit nadýmání a pomoci s celkovým trávením.

Pokud jde o volně prodejné pomůcky, „jsou to opravdu jen náplasti,“ říká doktor Roberts, „zatímco sníst množství kalorií, které vaše tělo potřebuje, a nic nanovein bezplatné číslo víc, je skutečný lék“.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější ve stravě Výživa

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Budováním zdravějšího talíře, který se méně zaměřuje na červené maso a více na rostliny, můžete pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Od Hilary Machtové, 30. dubna 2021

Dieta HMR: Recenze plánu řízení hmotnosti, náklady, jídlo a další

Od Jessicy Migala 20. dubna 2021

Jaké jsou výhody rybího tuku pro paměť?

Jíst stravu bohatou na ryby je prospěšná pro váš mozek a zachování dlouhodobých kognitivních funkcí. Zda doplňky mohou přinést stejný přínos, je hodně. . .

Od Jessicy Migala 19. dubna 2021

5 výhod doplňků vitaminu C.

Vitamín C lze nalézt v mnoha potravinách, ale doplnění větších dávek vitaminu nabízí další výhody.

Od Moiry Lawlerové, 5. dubna 2021

7 Potenciální výhody přidání česneku do vašich receptů a jídel

Česnek není jen skvělý pro zvýraznění chuti vašich oblíbených jídel – může být prospěšný pro vaše zdraví.

Od Jessicy Migala 1. dubna 2021

10 kreativních způsobů, jak vařit s quinoou

Quinoa často hraje roli superpotravinového pomocníka ke zdravým hlavním jídlům, ale toto semínko toho dokáže mnohem víc. Pro inspiraci nehledejte nic jiného než. . .

Od Erin Palinski-Wade, RD, CDCES, 31. března 2021

12 potenciálních známek toho, že jíte příliš mnoho cukru

Rozrušený žaludek, podrážděnost a pomalost jsou všechna možná varování, že to se sladkostmi přeháníte.

Od Julie Revelant 30. března 2021

10 zdravějších zatočení na klasickém sendviči s grilovaným sýrem

Věřte tomu nebo ne, můžete z tohoto typicky shovívavého pohodlného jídla udělat zdravý oběd nebo večeři – aniž byste obětovali tu bohatou, sýrovou chuť. Tyto. . .

Od Lauren Bedosky 29. března 2021

10 polévek zabalených v bílkovinách, abyste byli spokojení

Začlenění bílkovin do polévek má mnoho zdravotních výhod – zde je 10 výživných receptů, jak začít.

Od Lauren Bedosky 19. března 2021

Další důkaz, že vejce denně nemusí držet doktora stranou

Nová studie naznačuje, že vejce pro vás nejsou dobrá, pokud jde o podporu dlouhověkosti, ale zjištění nejsou tak jednoduchá.

Od Lisy Rapaportové, 16. března 2021 “

Pokoušíte se zjistit, zda existuje symptom příznaků syndromu dráždivého tračníku (IBS)? Jedním ze způsobů, jak můžete zvládnout své příznaky, je zapsat si, co jíte. Pište si potravinový deník, abyste sledovali jídla, která jíte, a jak se ve vás cítili. Pokud listujete stránkami a všimnete si spojení mezi určitými potravinami a aktivním IBS, můžete některé z těchto spouštěčů symptomů eliminovat.

Pokud nezaznamenáte jídlo, které jíte, může být těžké si vzpomenout, co jste jedli před každým, když jste zaznamenali příznaky IBS. „Potravinové deníky obecně mohou pomoci jen být pozorní a mít dokumentaci – můžete si vyzvednout vzor nebo získat vodítko,“ říká Jonathan P. Kushner, MD, docent klinické medicíny a ředitel Centra pro trávicí choroby na University of Cincinnati v Ohiu.

IBS Food Diary: Jak začít

Zaznamenejte si vše, co si vložíte do úst, spolu s popisem toho, jak jste se poté cítili. Kdykoli se u vás objeví příznaky IBS, zapište si podrobnosti o tom, jak se cítíte.

Zde je několik tipů, které vám pomohou začít:

Jídla. Zapište si podrobný popis všeho, co jste jedli, včetně konkrétních přísad. Pokud jste jedli salát, jaký dresing na něm byl? Zahrnovalo to ořechy nebo ovoce? Pokud jste jedli sendvič, jaké koření a zeleninu jste přidali? Bylo to na pšeničném chlebu nebo bílém chlebu? Jak se jídlo připravovalo – bylo pečené nebo smažené? Každá malá informace se počítá. Velikost porce. Jedli jste velké jídlo nebo malé jídlo? Lidé, kteří jedí malá lehká jídla, mohou mít menší pravděpodobnost záchvatu symptomů IBS. Sledujte, jak se cítíte po jídle, abyste zjistili, zda existuje souvislost mezi vašimi příznaky a tím, jak velké a těžké bylo vaše jídlo. Občerstvení. Pokud si připlížíte rychlý kousek čokolády, granolovou tyčinku nebo hrst žetonů, zaznamenejte si to. I malé věci mohou mít ve vašem střevě velkou reakci. Nápoje. Alkohol a kofein běžně dráždí trávicí trakt, proto si zapisujte vše, co vypijete. O sycených nápojích je také známo, že způsobují plyn a jiné bolesti břicha, takže si je také všimněte. Žvýkačka, cukroví, cigarety. Možná o těchto položkách ani neuvažujete jako o jídle, ale mohou mít velký dopad na váš žaludek. Sorbitol, nacházející se v žvýkačkách bez cukru a v tvrdých bonbónech, může způsobit plyn a jiné gastrointestinální potíže. Nikdy nevíte, co může vaše střeva dráždit, proto si toho všimněte a proveďte srovnání. Příznaky. Pokaždé, když se vaše střeva projeví, zapište si to. Zapište si, co jste dělali, kdy se to stalo, jaké byly příznaky a jak dlouho to bylo, co jste cokoli jedli nebo pili.

IBS Food Diary: Použití vašich dat

Potravinový deník nepomůže každému, ale určitě vám pomůže identifikovat vztah mezi vaší dietou a příznaky IBS, pokud existuje. „Pokud byste se podívali na hodnotu potravinových deníků obecně při řešení nebo výrazném zlepšování IBS, je to pravděpodobně menšina lidí [v nichž] by to byla velká pomoc,“ říká doktor Kushner. „Pokud jsou příznaky občasné, může to pomoci.“

Poté, co společně zaznamenáte příznaky svého jídla a IBS, pečlivě si prohlédněte své poznámky, abyste zjistili, zda můžete najít vzorec, který by vám mohl poskytnout vodítko k tomu, co spouští vaše příznaky IBS „Podívejte se, jestli dokážete korelovat dobré dny a špatné dny týkající se ty příznaky, “říká Kushner. Poté zkuste zjistit, zda vaše příznaky IBS korelují s konkrétním jídlem nebo skupinou potravin, které jste ten den snědli. „Proveďte odstranění těchto skupin. Pokud odstraníte všechny tyto skupiny najednou a vaše příznaky se výrazně zlepší, zkusili byste přidat skupinu najednou,“ říká Kushner.

Etiket yok

117 gösterim, 1 gün

  

 • Uk's High 10 Finest On-line Casinos

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Uk’s High 10 Finest On-line Casinos Services similar to Boku and Zimpler facilitate pay-by-phone deposits. This is a convenient and secure deposit technique. Debit Cards 50x Wagering applies to the Bonus + Deposit quantity, playable on selected slots only. Bonuses must be accepted inside 72 hours and are legitimate for 30 days and wagering requirement […]

 • Online Casino Websites

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Online Casino Websites One thing to know is that it’s doubtless you’ll want to use the same deposit and withdrawal technique — e.g. Mobile casinos are commonplace for online playing. Whether a on line casino website provides a chosen app or a cell browser version of its website, you’ll not often be unable to use […]

 • Heart Of Vegas And Cashman Casino Slots

  Tarafından AÇIK 19 Mart 2022 - 0 Yorumlar

  Heart Of Vegas And Cashman Casino Slots Yes, these video games could be performed all over the world, there is not any reason to prohibit them as a result of they do not embrace deposits, downloads, and registration. The next significant consider our decision is the variety of free games obtainable without download and how […]

 • Best On-line Casinos Uk

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Best On-line Casinos Uk If you learn our full Cherry Gold Casino review, you’ll learn about 4 welcome bonuses waiting on your first deposit. In reality, as quickly as you confirm your email, you get 25 free spins and a 100 percent cashback bonus. In addition, there are particular monthly promotions that provides you with […]

 • Kocam Bana Grup Seks Sürprizi Hazırladı

  Tarafından AÇIK 14 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Kocam oldukça zengin ve saygı değer bir adamdı. Bu adamla mantık evliliği yaparak evlenmiştim. Evliliğimizin üzerinden tam üç yol geçmişti. Ancak kocamla asla şöyle tam anlamıyla zevk alabildiğim bir seks deneyimimiz olmamıştı. Kocam zengin olmasına karşın seks konusunda gerçekten de asla iyi olmayan bir adamdı. Ben de trabzon azgın escort gibi aşrı derecede azgın bir […]

Son Yorumlar