Autoři citují dvě randomizované studie, které v současnosti probíhají.
Autoři citují dvě randomizované studie, které v současnosti probíhají.
V regionech s vysokým výskytem COVID-19 by používání univerzální obličejové masky v kombinaci s fyzickým distancováním mohlo snížit míru infekce (zploštit křivku), a to i se skromně účinnými maskami.14 Použití univerzální obličejové masky může umožnit bezpečné zrušení omezení v komunitách usilující o obnovení běžných činností a mohly by chránit lidi v přeplněných veřejných prostředích a v domácnostech. Masky nošené v domácnostech v Pekingu v Číně zabránily sekundárnímu přenosu SARS-CoV-2, pokud byly nošeny před nástupem příznaků případu indexu.15 Nakonec Chu a kolegové opakují, že žádný zásah není zcela ochranný a že kombinace fyzického distancování se používání masek a další zásahy jsou nutné ke zmírnění pandemie COVID-19, dokud nebudeme mít účinnou vakcínu. Dokud nebudou k dispozici data z randomizovaných kontrolovaných studií, tato studie poskytuje nejlepší konkrétní důkazy pro prevenci COVID-19.
Jak již Steve zmínil, problém je skutečně složitý, ale souhlasím s tím, že na odděleních COVID-19 by respirátory N95 měly být minimální úrovní ochrany pro zdravotnické pracovníky. V naší nemocnici jsou nyní skutečně vyžadovány i na operačním sále, i když všechny naše pacienty před operací testujeme na COVID-19. Autoři citují dvě randomizované studie, které v současnosti probíhají. Jedním z nich je randomizovaná kontrolovaná studie masek N95 oproti standardním lékařským maskám mezi sestrami pečujícími o pacienty s COVID-19; druhá je dánská studie, ve které jsou účastníci nejprve vyšetřováni na protilátky COVID-19 a poté jsou randomizováni, aby nosili masky nebo ne mimo nemocnici. Pokud se u nich na konci studie nevyvinou příznaky vyžadující stěrové testování na COVID-19, budou znovu testováni na protilátky COVID-19. Osobně si ve světle tohoto systematického přehledu a metaanalýzy musím klást otázku, zda je možné tyto studie dokončit, protože alespoň pro sestry, které se starají o pacienty s COVID-19, nechápu, jak může existovat klinická rovnováha ( skutečná nejistota ohledně toho, která skupina si povede lépe). Vím, že kdybych se celou dobu staral o pacienty s COVID-19, nebyl bych příliš nadšený z toho, že bych byl randomizován do běžné skupiny lékařských masek.
Pokud jde o látkové masky, důkazy jsou smíšenější než u lékařských masek a respirátorů N95. Například nedávný přehled literatury od Clase a spol. publikovaný před dvěma týdny uvádí, že i když neexistoval žádný přímý důkaz (před přezkumem SURGE), že látkové masky blokují přenos, je stále rozumné je doporučit na základě jejich schopnosti. snížit kontaminaci veřejných prostranství a snížit množství aerosolových kapiček:
Když aplikujeme principy medicíny založené na důkazech na veřejnou politiku, existují vysoce kvalitní a konzistentní důkazy o tom, že mnohé (ale ne všechny) látkové masky snižují přenos kapiček a aerosolů a mohou být účinné při snižování kontaminace životního prostředí jakýmkoli virem, včetně SARS-CoV-2. Žádný přímý důkaz nenaznačuje, že nošení veřejné masky chrání buď nositele, nebo ostatní. Vzhledem k závažnosti této pandemie a obtížnosti kontroly navrhujeme, že možný přínos mírného snížení přenosu pravděpodobně převáží možnost poškození. Hlavními navrhovanými mechanismy jsou snížený přenos směrem ven a snížená kontaminace životního prostředí a my navrhujeme apelovat na altruismus a potřebu chránit ostatní. Uvědomujeme si potenciál pro nezamýšlené důsledky, jako je používání formálních osobních ochranných prostředků širokou veřejností, nesprávné používání látkových masek nebo snížená hygiena rukou kvůli falešnému pocitu bezpečí; ty lze zmírnit kontrolou distribuce osobních ochranných prostředků, jasným zasíláním zpráv, osvětou veřejnosti a společenským tlakem.
Je to složitá otázka a já mám tendenci souhlasit, i když osobně, když jsem v obchodě, mám tendenci nosit jednu ze svých lékařských masek. Jistě, jak říká recenze/názor, neexistuje žádný dobrý důkaz, že látkové masky zvyšují riziko přenosu a předchozí věrohodnost v kombinaci s důkazy, že snižují emise kapiček z dýchacích cest, naznačují, že se vyplatí je nosit. Existují také novější důkazy z Asie, že brzké přijetí roušek východoasijskými zeměmi hrálo roli v jejich schopnosti kontrolovat přenos COVID-19 a že japonská kultura nošení roušek v případě nemoci by mohla vysvětlit, proč vyvázla relativně bez úhony ve srovnání s mnoho národů.
Podobně argumentuje i recenze publikovaná v Science před týdnem a půl.
Šíření vzduchem z nediagnostikovaných infekcí bude neustále podkopávat účinnost i těch nejintenzivnějších programů testování, sledování a moring slim komponenty sociálního distancování. Poté, co důkazy odhalily, že vzdušný přenos asymptomatickými jednotlivci může být klíčovým faktorem globálního šíření COVID-19, CDC doporučilo používání látkových pokrývek obličeje. Masky poskytují kritickou bariéru, snižují počet infekčních virů ve vydechovaném vzduchu, zejména u asymptomatických lidí a osob s mírnými příznaky (12) (viz obrázek). Materiál chirurgické masky snižuje pravděpodobnost a závažnost COVID-19 podstatným snížením koncentrací virů ve vzduchu (13). Masky mohou také chránit neinfikované jedince před aerosoly a kapkami SARS-CoV-2 (13, 14). Proto je obzvláště důležité nosit masky v místech, kde se mohou hromadit vysoké koncentrace virů, jako jsou zdravotnická zařízení, letadla, restaurace a další přeplněná místa se sníženou ventilací. Nedávno bylo zjištěno, že účinnost filtrování aerosolu různých materiálů, tlouštěk a vrstev používaných ve správně nasazených domácích maskách je podobná účinnosti lékařských masek, které byly testovány (14). Možnost univerzálního maskování tak již není brzděna nedostatkem.
Z epidemiologických údajů vyplývá, že místa, která nejúčinněji omezují šíření COVID-19, zavedla univerzální maskování, včetně Tchaj-wanu, Japonska, Hongkongu, Singapuru a Jižní Koreje. V boji proti COVID-19 Tchaj-wan (24 milionů obyvatel, první případ COVID-19 21. ledna 2020) během pandemie nezavedl uzamčení, přesto si zachoval nízký výskyt 441 případů a 7 úmrtí (k 21. květnu 2020) . Naopak ve státě New York (~20 milionů obyvatel, první případ COVID 1. března 2020) byl vyšší počet případů (353 000) a úmrtí (24 000). Rychlou aktivací svého plánu reakce na epidemii, který byl zaveden po vypuknutí SARS, uzákonila tchajwanská vláda soubor proaktivních opatření, která úspěšně zabránila šíření SARS-CoV-2, včetně zřízení centrálního epidemického velitelského centra v lednu s využitím technologií k odhalovat a sledovat infikované pacienty a jejich blízké kontakty, a co je možná nejdůležitější, požadovat, aby lidé nosili roušky na veřejných místech. Vláda také zajistila dostupnost lékařských masek tím, že zakázala jejich vývoz výrobcům, zavedla systém, který zajistil, že každý občan si mohl pořídit masky za rozumné ceny, a zvýšila výrobu masek. V jiných zemích byl rozšířený nedostatek roušek, což vedlo k tomu, že většina obyvatel neměla přístup k žádné formě lékařské masky (15). Tento výrazný rozdíl v dostupnosti a rozšířeném přijetí roušek pravděpodobně ovlivnil nízký počet případů COVID-19.
Stejně jako Greenhalgh et al v The BMJ:
Existují značné nepřímé důkazy na podporu argumentu pro nošení masek veřejností během pandemie covid-19. Bylo prokázáno, že virus zůstává životaschopný ve vzduchu po několik hodin, když se uvolní v aerosolu za experimentálních podmínek,18 a takové aerosoly se zdají být blokovány chirurgickými maskami v laboratorních experimentech.19 U jedinců bylo prokázáno, že jsou infekční až 2,5 dne. před nástupem příznaků20 a až 50 % infekcí zřejmě pochází od presymptomatických jedinců.21 Komunitní prevalence covid-19 v mnoha zemích bude pravděpodobně vysoká.22 Modelové studie naznačují, že i malé snížení komunitního přenosu by mohlo způsobit velký rozdíl oproti poptávce jinde v systému (např. u nemocničních lůžek a ventilátorů).23
Důkazy opět nejsou tak jasné, jak bychom si přáli, ale při úvaze je pravděpodobné, že masky zabraňují přenosu, a existují dobré důkazy, že snižují hladiny aerosolů, což je zvláště důležité vzhledem k tomu, že víme, že asymptomatičtí lidé mohou přenášet virus. Nyní, s tímto novým systematickým přehledem a metaanalýzou, existují středně kvalitní důkazy, že zabraňují přenosu COVID-19, a to jak ve zdravotnictví, tak v komunitním prostředí.
Takže co teď?
Jak jste možná zjistili, i tento „nejlepší důkaz“ je zatím dost dobrý na to, aby vedl autory k tomu, aby řekli, že si jsou „středně“ jisti, že sociální distancování a nošení roušek pravděpodobně způsobí velký pokles COVID-19. přenos. Na druhou stranu, v pandemii zahrnující virus, který byl identifikován a sekvenován teprve před méně než pěti měsíci, to znamená, že mnoho vědy je stále nejisté a změní se. Horší je, že protože všichni pracují tak rychle a papíry se probírají narychlo, recenze od kolegů někdy trpí. Retraction Watch udržuje seznam dokumentů COVID-19, které byly dosud staženy, který stále roste, a dva velmi významné dokumenty COVID-19 byly minulý týden staženy časopisy The Lancet a The New England Journal of Medicine, protože se nikdo neobtěžoval podívat se na to, zda by malá společnost mohla vytvořit takovou databázi, jejíž data byla analyzována v novinách, a tato společnost odmítla nechat nezávislou třetí stranu zkontrolovat její data. Na přední straně masky byla odvolána studie, která měla prokázat, že masky nezastaví šíření COVID-19, protože bylo poukázáno na to, že autoři neznali koncept limitu detekce (LOD) jejího interního testu pro COVID-19 a nevyjádřili svá zjištění pod LOD jako „< LOD." Vzhledem k tomu, kolik jejich měření bylo pod LOD, byly jejich výsledky v podstatě neinterpretovatelné. Byla to také široce citovaná studie, na kterou odkazovaly desítky novinových článků, téměř 10 000 uživatelů Twitteru a Světová zdravotnická organizace. Tyto druhy odvolání zvyšují pocit nedůvěry ve vědu u příliš mnoha členů veřejnosti.
Závěrem však zůstává, že se musíme naučit vycházet z toho, co víme, a to i tváří v tvář nejistotě, dokonce tváří v tvář mizerným staženým vědeckým pracím, a dokonce i v tomto věku politického rozdělení, a právě zde, V současné době existuje více než dostatek důkazů, které naznačují, že nošení roušek výrazně snižuje riziko přenosu COVID-19. Jak napsal Steve minulý týden, toto je maraton, ne sprint, a je to věda, která nakonec den vyhraje. Jak jsem již mnohokrát řekl, věda jako proces může být chaotická a v pandemii bude každý chybný krok, z nichž každý by pravděpodobně vyvolal jen malý rozruch, kdyby byl v jiné oblasti vědy za jiných okolností, umocněn a zpolitizován. . Musíme to mít na paměti a opatrně se dívat na každý nový objev, který byl veřejnosti ohlašován úchvatně.
A ano, musíme nosit naše masky, ale jak řekl Steve, nadále se chovat, jako by nefungovaly příliš dobře. Věda nakonec problém vyřeší, ale dokud to neudělá, rovnováha důkazů podporuje rutinní nošení masek. Je také důležité pamatovat na to, že masky nejsou prvotřídní a konečné. Sociální distancování, masky a ochrana obličeje, to vše společně pracuje na snížení rizika přenosu koronaviru na co nejnižší možnou míru.
Autor
David Gorski
Úplné informace o Dr. Gorskim spolu s informacemi pro pacienty naleznete zde.David H. Gorski, MD, PhD, FACS je chirurgický onkolog na Barbara Ann Karmanos Cancer Institute se specializací na chirurgii rakoviny prsu, kde také působí jako styčný lékař Americké akademie chirurgů a také jako docent chirurgie a člen fakulty postgraduálního programu v biologii rakoviny na Wayne State University. Pokud jste potenciálním pacientem a našli jste tuto stránku prostřednictvím vyhledávání Google, podívejte se prosím na biografické informace Dr. Gorského, prohlášení týkající se jeho spisů a upozornění pro pacienty zde.
Neberte to, děti. A nedovol, aby ti to dali rodiče.
Přesuňte se přes výzvu Tide Pod. Nyní je na sociálních sítích nová výzva a bylo jí připisováno nejméně jedno úmrtí. „Benadryl Challenge“ byla spojena se smrtí teenagera z Oklahomy:
Minulý týden údajně zemřela 15letá dívka na předávkování Benadrylem. Ti, kterým na ní záleželo, ji popisovali jako jinak šťastnou a vírou založenou náctiletou, ale nepatřila k těm, kteří by experimentovali s drogami. Stala se však obětí toho, čemu se říká Benadryl Challenge na TikTok. Výzvou je zakopnout nebo mít halucinace po požití tuctu nebo více dávek pilulky.
Toto není první případ. V minulém červenci byly v Texasu hlášeny tři případy:
Tři dospívající byli v květnu léčeni v Cook Children’s po předávkování běžným lékem na alergii difenhydraminem alias Benadryl. Každý z těchto pacientů uvedl, že dostal nápad z videí na TikTok, která tvrdila, že uživatelé by se mohli povznést a mít halucinace, kdyby si vzali tucet nebo více prášků na alergii.
Aktivní složka v Benadrylu je zvláště toxická a dnes by pravděpodobně nebyla schválena. A není to ten druh „vysokého“, který by někdo chtěl. Proč je tedy stále uváděn na trh jako léčba alergie?
Co je Benadryl?
Benadryl je nejoblíbenější obchodní značka antihistaminika difenhydraminu, který existuje od 40. let 20. století a používá se k léčbě sezónních alergií a alergických reakcí, jako je kopřivka. Protože je to tak dlouho a novější antihistaminika následovala, nyní se nazývá antihistaminikum „první generace“. Antihistaminika první generace mohou být tím, co jste brali na alergie, pokud jste vyrostli v sedmdesátých nebo osmdesátých letech. Dnes máme nesedativní antihistaminika, která nás nenechají v mlze. Histamin je chemická látka, kterou mohou uvolňovat buňky způsobující alergické příznaky, stejně jako otoky kůže a vyrážku. Antihistaminika, jako je difenhydramin, blokují H1 (histaminové) receptory, které se nacházejí v celém těle. Vzhledem k jejich mechanismu účinku nefungují tak efektivně, jakmile již dojde k uvolnění histaminu, ale mohou snížit závažnost reakce, pokud se vezmou dříve, než k ní dojde. Protože může způsobit výraznou ospalost, je difenhydramin také aktivní složkou některých volně prodejných léků na podporu spánku (např. Nytol), kde jsou sedativní účinky uváděny na trh jako žádoucí účinek, a nikoli jako vedlejší účinek.
Diphenydramin není skvělé antihistaminikum a jeho profil ošklivých vedlejších účinků vedl některé organizace k tomu, aby vyzvaly regulační orgány, aby byl pro spotřebitele méně dostupný. V roce 2019 vydala Kanadská společnost pro alergii a klinickou imunologii stanovisko varující před použitím Benadrylu jako první volby antihistaminika:
AH první generace se používají k léčbě alergických onemocnění již více než 70 let. Byly však hlášeny běžné a závažné nežádoucí účinky spojené s těmito léky. AH první generace jsou v procesu omezování, protože se objevují nové důkazy o škodlivosti, kontraindikace a omezení dávek. Starší AH neprošly současnými standardy bezpečnosti nebo účinnosti a neměly by být používány za běžných okolností u alergických onemocnění.
190 gösterim, 1 gün
Son Yorumlar