Mostbet güvenilir mi, evet lisanslıdır. Tüm oyuncuların spor bahislerine, çevrim içi kumarhanelere, promosyonlara, bonuslara ve hediyelere erişimi vardır. Mostbet para çekme bir bnakov kartında olabilir. Şimdi Katıl!

Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

12) Může závažné astma způsobit CHOPN a další komplikace

blog 21 Mayıs 2020

12) Může závažné astma způsobit CHOPN a další komplikace

Odborníci tvrdí, že ovlivní významné. . .

Od Katherine Lee 17. prosince 2020

Dělají lékaři dost na to, aby zvládli rizika kostí u lidí s astmatem, kteří užívají steroidy?

Nová studie zdůrazňuje potřebu přísnějších pokynů pro zvládnutí rizika osteoporózy a zlomenin u lidí s astmatem, kteří používají steroidní inhalátory. . .

Od Dona Raufa, 18. listopadu 2020

Telemedicína pro péči o astma: výhody a nevýhody

Díky telemedicíně mohou být časté návštěvy specialistů dostupnější a často i cenově dostupnější. Nicméně dálkové řízení astmatu zůstává prací. . .

Od Abby Ellin 21. září 2020

Děti s postižením nebo vývojovým zpožděním mohou mít zvýšené riziko astmatu

Velká nová americká studie zjistila, že děti s autismem, ztrátou sluchu a jiným postižením mají více než dvakrát vyšší pravděpodobnost astmatu než ostatní děti. . .

Od Lisy Rapaportové, 30. června 2020

Tvůrci zdraví: Usnadnění správy symptomů pro děti s astmatem

Aluna je domácí spirometrický test, který měří funkci plic, ale je navržen speciálně pro děti a obsahuje hru, která ho zabaví.

Od Abby Ellin 28. dubna 2020

Nový výzkum navrhuje perzistentní astma zvyšuje riziko rozvoje síňové fibrilace

Je zapotřebí více studií, aby se zjistilo, proč astma může v pozdějším věku vést k vyšším šancím na mrtvici a srdeční selhání.

Od Becky Upham 11. února 2020

Vaping zvyšuje šance na astma a CHOPN, uvádí studie

Podle údajů od více než 700 000 jednotlivců čelí největšímu riziku ti, kteří kouří elektronické cigarety i tradiční tabák.

Od Don Rauf, 15. ledna 2020 “

Astma je klasifikováno jako závažné, pokud se u člověka projevují příznaky více než dvakrát týdně.

U většiny lidí s astmatem mohou inhalátory a jiné standardní formy terapie předcházet nebo omezovat dýchací potíže a další příznaky. Ale pro ty, kteří mají těžké astma, obvyklá léčba nedokončí práci.

Pokud někdo zažívá příznaky astmatu více než dvakrát týdně, jeho astma se označuje jako „trvalé. “A mezi těmi s přetrvávajícím astmatem lékaři dále kategorizují stav jako mírný, střední nebo závažný.”

“Příznaky těžkého astmatu jsou podobné jako u mírného astmatu, jsou jen častější a závažnější a vyžadují více léků, aby byly pod kontrolou,” říká Emily Pennington, MD, pulmonoložka a specialistka na astma na Clevelandské klinice v Ohiu.

Podle definice lidé s těžkým astmatem vyžadují buď vysoké dávky inhalačního kortikosteroidu, plus druhou formu léku; nebo vyžadují ke zvládnutí symptomů systémové (orální) kortikosteroidy. Termín „těžké astma“ se vztahuje také na lidi, jejichž příznaky nereagují dobře na tyto formy léčby. Tento typ těžkého astmatu se také někdy nazývá „nekontrolované astma“. “(1)

SOUVISEJÍCÍ: Další informace o jiných typech astmatu

Těžké záchvaty astmatu mohou připomínat mírnější záchvaty; Mohou to být také lékařské mimořádné události

Těžké astmatické záchvaty se liší od člověka k člověku. Pro mnohé však příznaky připomínají mírnější formy astmatu. Tyto příznaky se objevují častěji – mnoho, několikrát denně – a nereagují dobře na léky, vysvětluje Dr. Pennington.

Během těchto druhů závažných astmatických záchvatů může člověk zaznamenat: (2,3)

Potíže s dýcháním Sípání Problémy s mluvením kvůli dušnosti Kašel Těsnost hrudníku

U jiných lidí s těžkým astmatem může útok vyvolat příznaky vyžadující naléhavou lékařskou pomoc. Patří sem: (4)

Obtížné a rychlé dýchání Velmi bledé nebo modré rty, prsty nebo zbarvení kůže Rychlý pohyb nosních dírek Žebra a žaludek sají a tlačí se rychle a zřetelně ven Hrudník, který se při nádechu rozšiřuje, ale neodfukuje

SOUVISEJÍCÍ: Přečtěte si více o tom, jak vypadá těžký záchvat astmatu

Co způsobuje, že je astma těžké?

Není jasné, proč někteří lidé s astmatem mají závažnější nebo hůře ovladatelné příznaky. Podle neziskové organizace Asthma UK však existuje několik teorií: (5)

Dýchací cesty plic jsou tak zanícené, že normální léky nefungují. Chemické molekuly nebo jiné spouštěče astmatu, které způsobují symptomy osoby, nejsou účinně blokovány současnými léky. Osoba má mírnou a nediagnostikovanou formu astmatu, která se časem zhoršuje kvůli nedostatku léčby.

Jaké jsou příznaky těžkého astmatu?

Na každodenní bázi se příznaky těžkého astmatu podobají symptomům jiných forem astmatu. Rozdíl je v tom, že lidé s těžkým astmatem mívají záchvaty denně. Příznaky útoku jsou také závažné a buď nereagují dobře na terapii, nebo vyžadují kombinaci terapií – včetně formy léčby kortikosteroidy. Příznaky těžkého astmatu zahrnují potíže s dýcháním, sípání, přetrvávající kašel a tlak na hrudi nebo bolest. (2,3)

SOUVISEJÍCÍ: Jaké jsou příznaky a příznaky astmatu? 

Lidé s těžkým astmatem také mnohem častěji pociťují namodralé rty nebo kůži, extrémní dýchací potíže nebo jiné příznaky vyžadující neodkladnou lékařskou pomoc. (4)

Lékaři diagnostikují těžké astma pomocí řady testů plicních funkcí a určením závažnosti a frekvence vašich příznaků

Pennington říká, že těžké astma je částečně diagnostikováno na základě výše uvedených symptomů a kritérií. Pokud jsou tedy něčí příznaky astmatu klasifikovány jako trvalé (zažívají se alespoň dvakrát týdně nebo častěji) a pokud nereagují dobře na terapii, může být této osobě diagnostikováno těžké astma.

Spolu s hodnocením symptomů a provedením fyzického vyšetření většina lékařů provede nějaký „objektivní“ test plicních funkcí za účelem diagnostiky těžkého astmatu. Tento test může mít několik forem, včetně: (2,6,7)

Spirometrie, která měří, kolik vzduchu můžete vdechnout a vydechnout Špičkový proud vzduchu, který měří, jak dobře proudí vzduch dovnitř a ven z plic Počet sputových buněk, který měří typ a rozsah zánětu plic

Výsledky těchto testů mohou lékaři pomoci určit, zda by vaše příznaky měly být zařazeny do kategorie závažného astmatu.

Léčba těžkého astmatu obvykle zahrnuje inhalátory a orální léky (je -li to nutné)

Podle definice bude mnoho lidí s těžkým astmatem léčeno směsí inhalačních kortikosteroidů (inhalátorů) a nějakou jinou formou léků. Některé mohou také, nebo alternativně, vyžadovat perorální podávání kortikosteroidů. (8)

SOUVISEJÍCÍ: Co potřebujete vědět o léčbě astmatu a jak používat inhalátor

Inhalační kortikosteroidy působí zklidněním zánětů plic. Orální kortikosteroidy dělají totéž, ale někdy mohou fungovat lépe než inhalační kortikosteroidy – zvláště pokud člověk na inhalační léky nereaguje dobře. Tyto kortikosteroidy však mohou mít vedlejší účinky, včetně: (9)

Nespavost Přírůstek hmotnosti Změny nálad Vysoký krevní tlak Křehké kosti a zlomeniny kostí Zvýšené riziko infekce

Můžete zabránit těžkému astmatu?

Odborníci si opět nejsou jisti, proč se u některých lidí projevuje těžké astma a u jiných ne. To ztěžuje prevenci těžkého astmatu.

Existují určité důkazy, které spojují znečištění ovzduší se středně těžkým a těžkým astmatem. Podle Astma and Allergy Foundation of America je možné, že se lidé s astmatem, kteří jsou schopni vyhnout se znečištění ovzduší – podobně jako druh způsobený těžkým provozem vozidel – mohou vyhnout příznakům těžkého astmatu. (10) Je také možné, že péče o symptomy mírného astmatu by mohla zabránit zhoršování vašeho stavu.

Ale v tuto chvíli není znám žádný účinný způsob, jak se chránit před těžkým astmatem.

Mohou se lidé zotavit ze závažného astmatu?

Lékaři vyvíjejí nové terapie, které lidem pomáhají zvládat těžké astma. Podle informací Akademie pro alergie, astma mohou například biologie – léky vyrobené ze živých buněk, které mohou odmítnout nebo „zmírnit“ reakce imunitního systému těla – pomoci některým lidem s těžkým astmatem lépe kontrolovat jejich příznaky. Imunologie. (11)

Pennington také říká, že z důvodů, které nejsou dobře pochopeny, se těžké astma může u některých lidí v průběhu času mírnit.

Pro lidi s těžkým astmatem však neexistuje přesně definovaná cesta zotavení. Každý jedinec s tímto typem astmatu je jiný.

Zde jsou odpovědi na tyto časté dotazy týkající se těžkého astmatu

Je těžké astma postižení?

V některých případech ano, těžké astma je postižení. Konkrétně, pokud vaše těžké astma způsobuje časté návštěvy nemocnice, i když dodržujete léčebný plán svého lékaře, můžete mít nárok na dávky v invaliditě. (12)

Může těžký astma způsobit CHOPN a další komplikace?

Těžké astma a chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) jsou dva různé stavy a jeden nezpůsobuje druhý. U některých lidí se však tyto podmínky překrývají. Toto je známé jako syndrom překrývání astmatu a CHOPN. (13)

Ačkoli se nepředpokládá, že by závažné astma způsobilo CHOPN, mohlo by to vést k dalším komplikacím. Tyto zahrnují:

Špatný spánek Zvýšení hmotnosti Přestavba dýchacích cest, která se týká škodlivých jizev nebo jiných nevratných změn plicních cest Úzkost nebo deprese Zvýšené riziko refluxu (GERD) nebo obstrukční spánkové apnoe

Může těžký záchvat astmatu způsobit trvalé poškození?

Časem může zánět související s astmatem způsobit trvalé poškození plic. Toto poškození zahrnuje přestavbu dýchacích cest, což je druh zjizvení plic, které ztěžuje dýchání a léky jsou méně účinné. Přestavba dýchacích cest je rizikem pro osoby s těžkým astmatem a útoky mohou přispět k tomuto druhu poškození. (14)

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o astmatu a alergiích!

Redakční zdroje a ověřování faktů

Chung KF, Wenzel SE, Brozek JL a kol. Mezinárodní směrnice ERS/ATS o definici, hodnocení a léčbě těžkého astmatu. European Respiratory Journal. Únor 2014. Těžké astma. Astma Kanada. Příznaky astmatu. Americká vysoká škola alergie, astma, Imunologie. Jaké jsou příznaky astmatu? Americká nadace pro astma a alergii. Září 2015. Co je těžké astma? Astma UK. Červen 2019. Spirometrie. Americká nadace pro astma a alergii. Prosinec 2017. Špičkové průtokoměry. Americká nadace pro astma a alergii. Prosinec 2017. Orální kortikosteroidy pro astma. Americká nadace pro astma a alergii. Září 2018. Prednison a jiné kortikosteroidy. Klinika Mayo. 9. října 2019. Znečištění ovzduší. Americká nadace pro astma a alergii. Říjen 2015. Biologika pro management těžkého astmatu. Americká akademie alergie, astmatu Imunologie. 22. března 2019. Jak požádat o dávky sociálního zabezpečení, pokud máte těžké astma. Americká nadace pro astma a alergii. 21. června 2016. Syndrom překrývání astmatu a CHOPN. Americká plicní asociace. 29. dubna 2019. Jak astma ovlivňuje vaše tělo. Americká plicní asociace. 11. července 2019. Zobrazit méně

Nejnovější v oblasti astmatu

13 věcí, které by lidé s astmatem měli vědět o očkování proti COVID-19

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy.

Od Sari Harrar 30. dubna 2021

Používáte k léčbě astmatu inhalátor? 11 Časté dotazy k aktualizovaným pokynům k léčbě

Nová národní doporučení zahrnují některé významné změny pro osoby s astmatem používající inhalátory. Co je nového?

Od Sari Harrar 8. března 2021

Studijní vazby Vyšší spotřeba masa se zvýšeným rizikem dětského astmatu

Odborníci tvrdí, že tato data by ještě neměla nikoho přimět ke změně stravy, ale je to slibná cesta pro další výzkum.

Od Carmen Chai 14. ledna 2021

Nové pokyny pro astma Aktualizují doporučení pro použití inhalátoru, doplňkové léky a další

Nové pokyny pocházejí od dvou amerických vládních zdravotnických skupin a jsou prvními novými doporučeními od roku 2007. Odborníci tvrdí, že budou mít významný dopad. . .

Od Katherine Lee 17. prosince 2020

Dělají lékaři dost na to, aby zvládli rizika kostí u lidí s astmatem, kteří užívají steroidy?

Nová studie zdůrazňuje potřebu přísnějších pokynů pro zvládnutí rizika osteoporózy a zlomenin u lidí s astmatem, kteří používají steroidní inhalátory. . .

Od Dona Raufa, 18. listopadu 2020

Telemedicína pro péči o astma: výhody a nevýhody

Díky telemedicíně mohou být časté návštěvy specialistů dostupnější a často i cenově dostupnější. Nicméně dálkové řízení astmatu zůstává prací. . .

Od Abby Ellin 21. září 2020

Děti s postižením nebo vývojovým zpožděním mohou mít zvýšené riziko astmatu

Velká nová americká studie zjistila, že děti s autismem, ztrátou sluchu a jiným postižením mají více než dvakrát vyšší pravděpodobnost astmatu než ostatní děti. . .

Od Lisy Rapaportové, 30. června 2020

Tvůrci zdraví: Usnadnění správy symptomů pro děti s astmatem

Aluna je domácí spirometrický test, který měří funkci plic, ale je navržen speciálně pro děti a obsahuje hru, která ho zabaví.

Od Abby Ellin 28. dubna 2020

Nový výzkum navrhuje perzistentní astma zvyšuje riziko rozvoje síňové fibrilace

Je zapotřebí více studií, aby se zjistilo, proč astma může v pozdějším věku vést k vyšším šancím na mrtvici a srdeční selhání.

Od Becky Upham 11. února 2020

Vaping zvyšuje šance na astma a CHOPN, uvádí studie

Podle údajů od více než 700 000 jednotlivců čelí největšímu riziku ti, kteří kouří elektronické cigarety i tradiční tabák.

Od Don Rauf, 15. ledna 2020 “

Souvislost mezi obezitou a astmatem platí pro dospělé i pro děti.

Mnoho z nás někdy zápasilo se svou váhou a mnoho z nás také vzdalo snahu zhubnout, protože cvičení nám ztěžovalo dýchání.

Rostoucí množství důkazů naznačuje, že naše frustrace není jen v našich hlavách. Máme dva velmi skutečné problémy: obezita může zvýšit riziko astmatu a astma může přispět k obezitě.

“Myšlenka, že obezita a astma mohou být spojeny, se stala široce přijímanou,” říká Beth A. Miller, MD, docentka na University of Kentucky College of Medicine v Lexingtonu a ředitelka britské HealthCare Asthma, Allergy a Sinus Clinic .

Je to proto, že lékaři, kteří mají dlouhodobě podezření na astma a obezitu, jsou nyní spojeni, mají nyní spoustu dat, která je zálohují.

Pro začátek, míra obezity je vyšší u lidí s astmatem, podle amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Zde je několik čísel, která situaci ilustrují:

Téměř 39 procent dospělých s astmatem oficiální webové stránky erofertil je obézních, ve srovnání s 27 procenty dospělých bez astmatu. Podle nedávné zprávy CDC má ze všech dospělých Američanů astma asi 7 procent, zatímco mezi dospělými s nadváhou má astma téměř 8 procent a mezi obézními dospělými 11 procent. Míra astmatu také roste rychleji u lidí s nadváhou.

Buď astma nebo obezita v dětství přispívá k rozvoji toho druhého

Spojení mezi astmatem a obezitou může začít dlouho před dospělostí, naznačuje výzkum.

Studie publikovaná v prosinci 2018 v časopise Pediatrics zjistila, že děti s nadváhou a obezitou mají vyšší šanci na rozvoj astmatu. U více než 500 000 dětí ve studii měly děti s nadváhou o 8 až 17 procent zvýšené riziko vzniku astmatu ve srovnání se svými vrstevníky, kteří si udržovali zdravou váhu.

Etiket yok

240 gösterim, 1 gün

  

 • Uk's High 10 Finest On-line Casinos

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Uk’s High 10 Finest On-line Casinos Services similar to Boku and Zimpler facilitate pay-by-phone deposits. This is a convenient and secure deposit technique. Debit Cards 50x Wagering applies to the Bonus + Deposit quantity, playable on selected slots only. Bonuses must be accepted inside 72 hours and are legitimate for 30 days and wagering requirement […]

 • Heart Of Vegas And Cashman Casino Slots

  Tarafından AÇIK 19 Mart 2022 - 0 Yorumlar

  Heart Of Vegas And Cashman Casino Slots Yes, these video games could be performed all over the world, there is not any reason to prohibit them as a result of they do not embrace deposits, downloads, and registration. The next significant consider our decision is the variety of free games obtainable without download and how […]

 • Online Casino Websites

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Online Casino Websites One thing to know is that it’s doubtless you’ll want to use the same deposit and withdrawal technique — e.g. Mobile casinos are commonplace for online playing. Whether a on line casino website provides a chosen app or a cell browser version of its website, you’ll not often be unable to use […]

 • Best On-line Casinos Uk

  Tarafından AÇIK 10 Ocak 2022 - 0 Yorumlar

  Best On-line Casinos Uk If you learn our full Cherry Gold Casino review, you’ll learn about 4 welcome bonuses waiting on your first deposit. In reality, as quickly as you confirm your email, you get 25 free spins and a 100 percent cashback bonus. In addition, there are particular monthly promotions that provides you with […]

 • Heart Of Vegas And Cashman Casino Slots

  Tarafından AÇIK 19 Mart 2022 - 0 Yorumlar

  Heart Of Vegas And Cashman Casino Slots Yes, these video games could be performed all over the world, there is not any reason to prohibit them as a result of they do not embrace deposits, downloads, and registration. The next significant consider our decision is the variety of free games obtainable without download and how […]

Son Yorumlar